سرویس: اخبار شهرضا ۱۸:۲۲ - دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹

خبر| طرح قرارگاه حافظان سلامت یک فرصت ویژه برای مهار کرونا است

شهرضا نیوز-دولت برای حمایت از اصناف مصوباتی دراعطا مهلت به اظهارنامه‌های مالیاتی و تخفیف‌هایی در این زمینه داشته است و مهلتی یک ماهه در بخش‌های مختلف داده است

ناصر اسدی در جلسه ستاد مقابله با کرونا شهرستان شهرضا با تقدیر از همراهی اصناف شهرستان شهرضا در همراهی با اجرای محدودیت‌ها اظهار داشت: باتوجه به شرایط بیماری وتعداد قابل توجه واحدهای صنفی وهم زمان باسراسرکشوراین تصمیم برای شهرستان لازم بود .

فرماندار شهرضا با بیان اینکه محدودیت‌های ده روزه نتیجه داد و آمار بستری کرونا حدود۳۰ درصد در شهرضا کاهش پیدا کرد اما هنوز باید این مطلوب نیست، افزود: در هفته گذشته حدود ۲ هزار مجوز تردد صادر کردیم و ضروری است که سامانه‌ای در این زمینه ایجاد شود.

وی با اشاره به اینکه هر روز صبح و عصر ۴ اکیپ بازرسی از ادارات و اصناف بازرسی می‌کنند تا اگر جایی تخلف دیده شد تذکر و برخورد کنند بیان کرد: در این مدت بادستور دادستان محترم و همراهی نیروی انتظامی ۲۲۳ مورد بازدید، ۳۰ مورد تعطیلی، ۵ مورد پلمب و ۲۰ مورد اخطار برای اصناف صادر شده است.

اسدی با بیان اینکه طرح قرارگاه حافظان سلامت یک فرصت ویژه برای مهار کرونا است ودر صورت اجرای مطلوب میتواند نتایج خوبی به دست دهد، خاطرنشان کرد: این طرح با اولویت محلات محروم وحاشیه‌نشین در شهرضا آغاز می‌شود.

فرماندار شهرضا ادامه داد: حسب تصمیم ستاد کرونا استان اصفهان به جز ادارات ضروری و خدمات‌رسان سایر ادارات شهرضا به مدت یک هفته تعطیل هستند و این تصمیم در راستای کاهش زنجیره ی انتقال و کاهش فشار بیماری بر کادر درمان گرفته شده است.

وی با تأکید بر اینکه بازرسی‎ها تا پایان هفته در شهرضا ادامه پیدا می‌کند، عنوان کرد: تعطیلی آرامستان باید همچنان تداوم داشته باشد، در منظریه هم اکیپ بازرسی باید حضور پیدا کند.

اسدی افزود: دولت برای حمایت از اصناف مصوباتی دراعطا مهلت به اظهارنامه‌های مالیاتی و تخفیف‌هایی در این زمینه داشته است و مهلتی یک ماهه در بخش‌های مختلف داده است و حتی در رابطه با شماره‌گذاری خودروها و معاینه فنی نیز مهلت داده شده است.

فرماندار شهرضا تصریح کرد: امیدوارم هستیم با این محدودیت‌‌ها و همراهی مردم و اصناف به وضعیتی برسیم که این شرایط تغییرکند.

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.