سرویس: تولیدی ۰۹:۲۳ - یکشنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۹

خبر|کاهش ۱۰ درجه ای دمای هوا در اصفهان/ سمیرم با ۲۱ میلی متر در صدر بارش های استان

شهرضانیوز-کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان گفت: نقشه‌های هواشناسی بیانگر فعالیت سامانه بارشی بر روی استان است که براین اساس امروز در اکثر مناطق استان شاهد بارش باران و در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف گاهی مه آلودگی و وزش باد نسبتاً شدید خواهیم بود.

به گزارش شهرضانیوز، حجت الله علی عسگری در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز در خصوص بارش های اخیر در سطح استان اظهار کرد:  نقشه‌های هواشناسی بیانگر فعالیت سامانه بارشی بر روی استان است که براین اساس امروز در اکثر مناطق استان شاهد بارش باران و در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف گاهی مه آلودگی و وزش باد نسبتاً شدید خواهیم بود.

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان گفت: شدت فعالیت سامانه در مناطق غربی وجنوبی طی امروز شنبه و فردا یکشنبه خواهد بود؛ در این مناطق کولاک برف،  اختلال در تردد شهری و جاده ای و در مناطق غرب استان مسدود شدن جاده ها به دلیل بارش برف سنگین پیش بینی می شود و همچنین در دیگر مناطق استان نیز آبگرفتگی معابر، اختلال در تردد، سیلابی شدن مسیلها دور از انتظار نیست.

وی افزود: این سامانه بارشی روز دوشنبه از بخش های شرقی استان خارج خواهد شد و پیش بینی بیشینه دما در۲۴ ساعت آینده بین ۸ تا ۱۰ درجه کاهش خواهد داشت.

علی عسگری با توضیح اینکه دمای هوا در کلانشهر اصفهان در گرمترین ساعات ۹ و در سردترین ساعات ۵ درجه سانتی گراد پیش بینی می شود، بیان کرد: سردترین نقطه استان بوئین میاندشت با ۲ درجه سانتیگراد زیر صفر و گرمترین نقطه استان هم کاشان با ۱۳ درجه سانتی گراد پیش بینی می شود.

وی با اشاره به بارش باران در ۲۴ ساعت اخیر تصریح کرد: سمیرم ۲۱ میلی متر، دهقان با شش میلیمتر ، اصفهان و اردستان دو میلیمتر، چادگان سه میلیمتر، شهرضا هفت میلیمتر، فردونشهر دو میلیمتر، ورزنه ۲٫۷ میلیمتر و بقیه نقط استان هم یک و زیر میلیمتر بارش باران داشتیم و همچنین شش سانتی متر برف در فریدونشهر گزارش شده است.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.