سرویس: اجتماعی ۲۲:۵۷ - پنج شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۹

خبر| فوت متوسط ۴ نفر شهرضایی در روز بر اثر کرونا/ محدودیت های تردد در شهرضا اعمال می شود

شهرضا نیوز_بیشتر افرادی که از کرونا فوت می‌کنند دارای بیماری‌های زمینه‌ای هستند.

  • به گزارش شهرضا نیوز؛ ناصر اسدی، فرماندار شهرضا در جلسه ستاد کرونا با اشاره به اعمال محدودیت در تردد خودروهای بومی و غیربومی گفت: اعمال محدودیت‌های تردد در ورودی و خروجی شهرضا در پلیس راه اصفهان شیراز و ایستگاه شهید امامی اعمال می‌شود.

وی با اشاره به اینکه کارکنان بهداشت، قضات، پرسنل امداد نجات با ارائه برگ تردد مجاز به عبور و مرور هستند، بیان کرد: شرکت‌های خدمات‌رسان نیز باید خودروهای مورد نیاز خود را به فرمانداری اعلام کنند تا برگه تردد صادر شود.

اسدی با بیان اینکه اعمال قانون محدودیت شبانه برای کلان‌شهرها است و برای شهرهای کوچک اعمال نمی‌شود، افزود: واحدهای تولیدی صنعتی و تعاونی‌ها نیز باید با حداقل نیرو خدمت کنند.

فرماندار شهرضا با بیان اینکه روزانه به طور متوسط ۴ نفر در شهرضا از کرونا فوت می‌کنند که بسیار آمار نگران‌کننده‌ای است، عنوان کرد: بیشتر افرادی که از کرونا فوت می‌کنند دارای بیماری‌های زمینه‌ای هستند.

وی با بیان اینکه عمده مبتلایان در شهرضا به خاطر تجمعات و دورهمی‌ها است و باید با فرهنگ‌سازی جلوی این دورهمی‌ها گرفته شود، گفت: آموزش و پرورش مسؤولیت دارد که هیچ مدرسه‌ای در این مدت باز نباشد، ظرفیت خوبی در آموزش و پرورش برای اطلاع رسانی‌داریم که به خانواده‌ها در خصوص محدودیت‌ها اطلاع رسانی شود.

اسدی با بیان اینکه ادارات و اصناف در رابطه با اجرای پروتکل‌ها و رعایت دستورالعمل‌ها وظیفه دارند، خاطرنشان کرد: کمیته نظارت اداره‌‌ای هم تشکیل می‌شود و بر اساس آن دستگاه‌های خدمات‌رسان با ۵۰ درصد ظرفیت و سایر ادارات با یک سوم ظرفیت کار می‌کنند و خدمات اصناف نیز باید شیفت‌بندی و از هرگونه تجمع در این مدت جلوگیری شود.

فرماندار شهرضا با تأکید بر بازرسی از نانوایی‌های سطح شهر تصریح کرد: هیچ مراسمی که موجب تجمع شود در شهرستان شهرضا برگزار نمی شود.

اتمام خبر/

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.