سرویس: اجتماعی ۱۹:۱۱ - پنج شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۹

خبر| بیش از ۵۰ درصد ابتلا در شهرضا به خاطر دورهمی‌ها است

شهرضا نیوز-باید میزان مرگ و میر و آمار مبتلایان را کاهش دهیم چرا که هزینه‌های درمان کرونا برای دولت سرسام‌آور است، هزینه بیمار کرونایی در بیمارستان خصوصی حدود ۵۰ میلیون تومان می‌شود.

به گزارش شهرضا نیوز؛فرماندار شهرضا در جلسه هماهنگی اجرای طرح جامع محدودیت های کرونای شهرستان شهرضا با تقدیر از اصناف شهرضا در همراهی با دستورالعمل‌های ستاد کرونای شهرستان شهرضا گفت: بازاریان شهرضا به رعایت عدل و انصاف در کل کشور مشهور هستند با این پیشینه با استفاده از توان خود اصناف این طرح را در شهرضا اجرا می‌کنیم.
ناصر اسدی گفت: تبین شرایط شهرستان در بیماری کرونا بهترین راهکار پیشگیری با ماسک، شستن دست و پرهیز از تجمع است.
وی بیان کرد: شهرضا با ۹ هزار و ۱۶۰ واحد صنفی به نسبت جمعیت بیشترین واحد صنفی را در کشور دارد به ازای هر ۱۷ نفر یک واحد صنفی داریم این رقم در کشور ۲۹ نفر است و دو برابر رقم کشور واحد صنفی در شهرضا است و به دلیل انصاف اصناف آن از شهرستان‌ها و استان‌های اطراف برای خرید به بازار شهرضا مراجعه می‌کنند بنابراین خود اصناف در معرض خطر هستند.
وی با بیان اینکه بیش از ۵۰ درصد ابتلا در شهرستان شهرضا به خاطر دور هم جمع شدن‌ها است ادامه داد: این فضا باید در شهرضا کنترل شود، باید میزان مرگ و میر و آمار مبتلایان را کاهش دهیم چرا که هزینه‌های درمان کرونا برای دولت سرسام‌آور است، هزینه بیمار کرونایی در بیمارستان خصوصی حدود ۵۰ میلیون تومان می‌شود.
اسدی بیان کرد: به گفته وزیر بهداشت و درمان داروهایی که در اوایل کرونا برای تامین آن به شدت به خارج از کشور محتاج بودیم امروز در مراکز داروسازی ما تولید و در اختیار بیماران قرار می‌گیرد از شروع کار وارد کننده بودیم و در حال حاضر به یک کشور صادرکننده در لوازم و مواد بهداشتی تبدیل شده‌ایم.
فرماندار شهرضا با اشاره به اینکه تردد از اول آذرماه در شهرستان های با وضعیت قرمز ممنوع و اعمال جریمه های سنگین می‌شود خاطرنشان کرد: وظیفه روسای اتحادیه‌ها است که سلامت اصناف تحت پوشش خانواده شان را حفظ کنند هر شهرستانی که از قرمز به نارنجی تبدیل شود این شرایط تغییر می کند.
شایان ذکر است از روز شنبه مورخ اول آذر ماه بجز مشاغل گروه یک شامل (فروشگاه مواد پروتئینی، فروشگاههای مواد غذایی، سوپرمارکت ها، میوه فروشی ها و نانوایی ها) سایر مشاغل به مدت دوهفته تعطیل است.
بخاطر تعداد زیاد مشاغل خدماتی شهرستان و با تصویب ستاد کرونای شهرستان مشاغل خدماتی به صورت شیفت بندی ارائه خدمت می کنند.

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.