سرویس: اخبار شهرضا ۱۸:۵۱ - پنج شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۹

خبر| پیام تبریک رئیس آموزش و پرورش به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی

شهرضا نیوز-مدیر آموزش و پرورش در پیامی هفته کتاب و کتابخوانی را بر اهالی فرهنگ و هنر و اصحاب قلم و ادب به ویژه دانش‌آموزان اهل مطالعه و فرهنگیان فرهیخته تبریک گفت.

به گزارش شهرضا نیوز به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش شهرضا، مصطفی مطهری در این پیام آورده است:
به نام یگانه قصیده پرداز آفرینش
انیس کنج تنهایی کتاب است.
چه خوب است که در میان این همه هیاهوی سرسام آور زندگی، بتوانی در آرامشی بنشینی و به یاری«یاری مهربان» راهی شوی به دیگر سو، به دیگر جا… به زمانی دیگر! و این یار مهربان، به جز «کتاب» چه کسی و چه چیزی می تواند باشد؟
ستونِ تمدن بشر، کتاب است؛ پدیده ای از جنسِ بزرگترین معجزه ای که آخرین پیامبر خدا، در سر راه زندگی آدمی به یادگار گذاشته است.
کتاب به عنوان بهترین رابط میان گذشته و حال، و تنها مونس انسان های اندیشمند است که حتی در روزگار پیشرفت های چشم گیر بشر در عرصه های دانش و نوآوری نیز، نه تنها اهمیت خود را از دست نداده بلکه جلوه های گسترده تر، تازه تر و پایدارتری یافته است.
شایسته است از همین روز فرخنده که به نام نیکوی کتاب، مزیّن گردیده، برای ساعتی و دقایقی به این یار دلنواز و روشنگر نگاهی از سر مهر بیندازیم و فرصت ها را غنیمت شماریم و از منبع سخاوت آن که عصاره افکار، تجارب و دستاوردهای بشری است استفاده کنیم و از غفلت و فراموشی دور شویم.که جهان بی کتاب، جهانی بس تاریک و خاموش است.

زندگی سرشار از نور خوانش و دانش و ایمان و معرفت و تعالی اندیشه برایتان از خدای منان مسئلت دارم.

مصطفی مطهری
مدیر آموزش و پرورش شهرستان شهرضا

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.