سرویس: اجتماعی ۱۹:۴۶ - چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹

خبر| پیام تبریک فرماندار شهرضا به مناسبت هفته کتاب وکتابخوانی

شهرضا نیوز-ناصر اسدی به مناسبت فرارسیدن هفته کتاب وکتابخوانی پیام تبریکی را ارسال کرد

پیام تبریک هفته کتاب و کتابخوانی فرماندار شهرستان شهرضابه شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

ن وَالقَلَمِ وَ ما یَسْطُرُونَ
کتاب، دربر دارنده ی اندیشه های اندیشه ورزان و نخبگان ملت ها و امانت دار عقلانیت و خردورزی و حاصل تدبر و تجربه ‏های اهل علم و معرفت است. آیینه ای که بخش اعظم ره آورد تمدنهای ماندگار تاریخ را به نمایش می گذارد.
کتاب، میراثی ماندگار، پدیده ای باشکوه و با ارزش و عنصری رشد آفرین و روشنگر در پهنه ی زندگی بشر است که نقطه‌ی آغاز رسالت و دعوت اسلامی نیز بر مبنای کتاب،خواندن و مطالعه شکل گرفت و اعجاز اسلام، کتاب قرآن و راه رسیدن به اعماق آن تامل،تحقیق و تدبر در آن بود.
مطالعه کتاب و کتابخوانی از دغدغه های اصلی فرهنگی ایران اسلامی و ضرورت جامعه امروزی است که ترویج، تقویت و اشاعه فرهنگ آن نیازمند عزم ملی و مستلزم الگوپذیری از بزرگان دین است که این امرمهم همراهی و مشارکت تمامی نهادها و دستگاه های اجرایی را می طلبد.
اینجانب ضمن گرامیداشت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار، این مناسبت را به اهل قلم،نویسندگان ، مترجمان، پدیدآورندگان و دست اندرکاران و تلاشگران عرصه اندیشه، چاپ و نشر کتاب در شهرستان شهرضا تبریک و تهنیت عرض نموده واز همت والای اهل فکر، اندیشه و قلم که در ترویج این مسئولیت خطیر می کوشند نیز قدردانی می نمایم و امیدوارم با همت و تلاش و برنامه ریزی و سیاستگذاری همه مسئولان و علاقمندان و نخبگان و اندیشه ورزان شاهد ترویج و نهادینه شدن فرهنگ کتابخوانی و تکریم و پاسداشت اهالی کتاب بویژه نویسندگان و اندیشمندان صاحبنظر در جامعه باشیم.

ناصر اسدی
فرماندار شهرستان شهرضا

 

اتمام خبر/

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.