سرویس: اخبار شهرضا ۱۹:۰۷ - دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۹

خبر| مراجعه دیرهنگام یکی از دلایل مرگ و میر بالای بیماران کرونایی در شهرضا

شهرضا نیوز-در طی آبان ماه موارد ابتلا، مرگ و بستری نمودار ها با شیب تند صعودی را نشان می دهند.

به گزارش شهرضا نیوز به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرضا؛ رئیس شبکه بهداشت ودرمان شهرضاگفت:یکی از دلایل ایجاد مرگ و میرهای ناخواسته در بیماران مبتلا به کرونا که در بیمارستان بستری می‌شوند مراجعه دیرهنگام این بیماران به بیمارستان است.

حجت الله تنهایی در گزارش هفتگی از وضعیت بیماری شهرستان گفت: در طی آبان ماه موارد ابتلا، مرگ و بستری نمودار ها با شیب تند صعودی را نشان می دهند.

وی با بیان این که یکی از مسایل که آمار مرگ را بالا برده دیر مراجعه کردن بیماران علامت دار به بیمارستان است افزود: بیماران چند روز اول بیماری را جدی نمی گیرند و این کم اثر شدن درمان را در پی دارد. در ۲۴ آبان ماه ۱۲۷ نفر بیمار در دو بیمارستان به دلیل کرونا بستری شدند. از ابتدا ۲۳۶ مرگ تنفسی مشکوک را داشته ایم.و ۵۹ مورد مرگ کرونایی در آبان ماه تا ۲۴ در شهرضا ثبت شده است.

وی از ۷۳۷۵ نمونه گیری کرونا در شهرضا خبر داد و افزود: تا کنون ۳۸۶۴ کرونا مثبت در شهرضا شناسایی شده است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرضا گفت: ۱۴۳۵ مورد در آبان ماه تست انجام شده که بیش از ۸۰ درصد از تست ها کرونا مثبت بودند.کادر درمان محدود و شرایط سختی را می گذرانند و متاسفانه مردم هنوز ترسی از بیماری ندارند و هنوز خرید سطح شهر را انجام می دهند و تجمع در خیابان ها ، پاساژها و مراسمات را دارند. توصیه می کنم همشهریان مراسم عروسی را به زمان دیگر موکول کنند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرضا گفت: مرگ در بیماران زمینه ای فشار خون و دیابت و سالمندان در این شرایط بالا است و خواهش می کنیم در خانه بمانند.

 

اتمام خبر/

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.