سرویس: اجتماعی ۱۲:۵۳ - چهارشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۹

خبر| ارائه راهکار‌های سازنده از سوی دانشگاه‌ها برای رفع معضلات کشور ضروری است

شهرضا نیوز_نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی خواستار ارائه راهکار‌های سازنده از سوی دانشگاه‌ها برای رفع معضلات کشور به‌ویژه‌ معضلات تحصیلی دانش‌آموزان و دانشجویان شد.

به گزارش شهرضا نیوز؛ سمیه محمودی علاوه بر حضور در جلسه هیئت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا از نزدیک با توانمندی‌ها، ظرفیت‌ها، چالش‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان این واحد دانشگاهی نیز آشنا شد.

در این هم اندیشی که مدیران شرکت‌های دانش‌بنیان دانشگاه نیز حضور داشتند، هریک به معرفی فعالیت‌ها و محصولات و دستاورد‌های خود پرداخته و از معضلات و موانع پیش‌ روی صنعت و بازار رقابت با واردات محصولات مشابه بی‌کیفیت سخن گفتند.

محمودی پس از شنیدن سخنان اعضای جلسه با استقبال از تعامل بیشتر میان مراکز علمی و نمایندگان ملت، خواستار ارائه راهکار‌های سازنده از سوی دانشگاه‌ها برای رفع معضلات کشور به‌ویژه‌ رفع معضلات تحصیلی دانش‌آموزان و دانشجویان کشور شد.

وی گفت: ارائه مشکلات و راهکارهای حل آنها از سوی قشر علمی و دانشگاهی جامعه به‌ویژه در زمینه آگاهی‌بخشی دانش‌آموزان برای انتخاب رشته و آینده شغلی آنان، موجب می‌شود تا خانه ملت بتواند در سطح ملی به تصمیم‌گیری‌های بنیادین دست یابد.

نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی ارتباط بیشتر میان دانشگاه و نمایندگان مجلس را زمینه‌ساز رفع موانع و مشکلات پیش‌ روی دانشگاه‌ها دانست و تسریع در برطرف کردن‌ معضلات شرکت‌های دانش‌بنیان را در ارتباط روز‌افزون دانشگاه‌ها با نهاد قانونگذار بیان کرد.

عبد‌الرضا باقی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا هم در این دیدار با معرفی امکانات، توانمندی‌ها و برنامه‌ها، چشم‌اندازهای‌ این واحد دانشگاهی و طرح مشکلات و موانع فعلی دانشگاه‌ها، همراهی نهاد قانونگذار جامعه را در تعالی دانشگاه‌ها و برطرف‌ شدن چالش‌های مراکز علمی لازم و مؤثر دانست.

 نظام‌الدین میر‌ستاری رئیس مرکز تحقیقات شیمی رازی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا نیز با طرح مسئله بی‌توجهی به آینده‌نگری توزیع و انتخاب رشته‌های تحصیلی در وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خواهان فرهنگ‌سازی و برنامه‌ریزی دستگاه‌های مربوط در حل این معضل شد.

منبع: خبرگزاری آنا

یک دیدگاه برای “خبر| ارائه راهکار‌های سازنده از سوی دانشگاه‌ها برای رفع معضلات کشور ضروری است”

  1. علی بهبودی از قم گفت:

    سلام و خسته نباشید
    مدتی بود به سایت شما سر نزده بودم تا امروز که یادتون افتادم. خوشبختانه دیدم دستی به سر و روی اون کشیدید و نو نوار شده. همیشه حرص میخوردم از یکنواختی و تکراری بودن شکل سایت. البته بازم بیکار نمونید و نوآوری ها رو ادامه بدید. می تونید از سایت های معروف کشوری در این باره استفاده کنید.
    موفق باشید.

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.