سرویس: اخبار شهرضا ۲۱:۰۵ - پنج شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۹

خبر| شهید مدرس نماد مجلس انقلابی است

شهرضا نیوز- جشنواره شهید مدرس به دنبال شناخت، معرفی و تشویق اقدامات برتر مجلس است.

به گزارش شهرضا نیوز؛مدیرکل ارزیابی عملکرد، بازرسی و رسیدگی به شکایات و رئیس کمیته ارزیابی عملکرد واحدهای اداری مجلس در جشنواره شهید مدرس، به تشریح اهداف جشنواره شهید مدرس پرداخت.

مسعود رحمتی با اشاره به اینکه شهید مدرس نماد مجلس شورای اسلامی است و نماینده مجلس تراز انقلاب باید ویژگی‌های همچون ویژگی‌های شهید مدرس داشته باشد، عنوان داشت:
در جشنواره شهید مدرس که قرار است هرساله در دهم آذر ماه مصادف با سالروز شهادت آیت‌الله سید حسن مدرس برگزار شود، اقدامات برتر در بخش‌های مختلف قوه مقننه شناسایی، معرفی و مورد تقدیر قرار گیرد.
رحمتی افزود: سازمان اداری مجلس به عنوان بازوی اجرایی و تسهیل کننده امورات نمایندگان و نهاد مجلس، نقش مهمی در ارتقا عملکرد مجلس دارد و ارزیابی عملکرد واحدهای اداری یکی از الزامات مهم سازمان اداری پویا و پیشرونده به سمت اهداف تعیین شده است.
وی افزود: هر واحد اداری نقش و مسئولیت یکتایی در تحقق اهداف سازمان اداری برعهده دارد که اگر این نقش و مسئولیت را به خوبی ایفا نکند در روند کلی آن سازمان اختلال به وجود خواهد آمد و نمی‌تواند به درستی به اهداف تعیین شده دست پیدا کند.

رحمتی با اشاره به اینکه مجلس یازدهم ایجاد تحول در اداره کشور را دنبال می‌کند افزود:
مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم با در نظرگرفتن رویکردهای ۴ گانه، تحول در اداره کشور و تحول در اداره مجلس را دنبال می‌کند که در زمینه تحول در اداره مجلس، پنج محور اصلاح امور نمایندگان، احیا جایگاه نهاد مجلس، ارتقا کیفیت قانون‌گذاری، ارتقا کیفیت نظارت، و توجه به ضرورت‌های تقنینی و نظارتی مورد نظر قرارگرفته است.
وی تصریح کرد: ارزیابی عملکرد سازمان ادارای مجلس شورای اسلامی بر اساس رویکردهای ۴ گانه کارآمدسازی، شفاف‌سازی، هوشمندسازی و مردمی‌سازی و با توجه به محورهای تحولی ۵ گانه مذکور به صورت دوره‌ای، دقیق و منظم انجام خواهد گرفت تا نقاط قوت و ضعف واحدهای اداری شناخته شده و نقاط قوت تقویت و نقاط ضعف از بین برده شود.

مدیرکل ارزیابی عملکرد، بازرسی و رسیدگی به شکایات و رئیس کمیته ارزیابی عملکرد واحدهای اداری مجلس در جشنواره شهید مدرس، یادآور شد:
در جشنواره شهید مدرس، واحدهای اداری برتر و نمونه بر اساس خود ارزیابی ادارات و صحت‌سنجی کمیته ارزیابی عملکرد واحدهای اداری انتخاب، معرفی و تشویق خواهند شد.

 

اتمام خبر/

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.