سرویس: اجتماعی ۱۸:۴۶ - دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹

خبر|ایمنی مساکن مهر شهرضا در خطر است

شهرضانیوز-سرپرست آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهرضا گفت: میانگین ماهی یک حریق در مسکن‌های مهر شهرضا اتفاق می‌اُفتد و ایمنی مساکن مهر شهرضا در خطر است.

به گزارش شهرضانیوز، ابراهیم علی‌اکبری در نشست مدیرعاملان آتش‌نشانی استان اصفهان به میزبانی آتش‌نشانی شهرضا با اشاره به عدم ایمنی مدارس غیرانتفاعی شهرضا اظهار داشت: آموزش و پرورش به ساختمان‌های بافت فرسوده برای ایجاد مدارس غیرانتفاعی مجوز می‌دهد.

سرپرست آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهرضا افزود: در بازدیدی که از مدارس غیرانتفاعی انجام شد، کلاس‌های درس کوچک و با ۳۰ دانش‌آموز داخل یک اتاق منزل قدیمی و با درهای بسته تشکیل شده است.
وی با بیان این‌که در کلاس‌های درس این مدارس کمبود اکسیژن وجود دارد، گفت: به آموزش و پرورش شهرضا موارد ایمنی اعلام شده است اما اذعان کردند که نماینده استان آن را تأیید کرده است.
علی‌اکبری با اشاره به منازل مسکن مهر شهرضا بیان کرد: ۱۶ بلوک با یک راه خروج ساخته شده و ۱۲ کنتور گاز در سمت راست و ۱۲ کنتور دیگر در سمت چپ و ۲۴ کنتور برق در راه خروجی ۲۴ واحد تعبیه شده است که سازمان آتش‌نشانی شهرضا به دلیل ایمن نبودن راه خروج این ساختمان را تأیید نکرده است.
سرپرست آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهرضا با بیان این‌که اگر حریق در طبقه اول این ساختمان اتفاق بیفتد تمام ۲۴ واحد درگیر آتش می‌شوند، عنوان کرد: میانگین ماهی یک حریق در مسکن‌های مهر شهرضا اتفاق می‌اُفتد و ایمنی مساکن مهر شهرضا در خطر است.
بازار شهرضا باید ایمن‌سازی شود
کمال خدادادی در ادامه این جلسه با بیان این‌که برای ایمنی صنوف دستورالعملی نیامده که برای صدور و تمدید پروانه کسب از آتش‌نشانی استعلام انجام شود، بیان کرد: بازار شهرضا با ۹ هکتار قدمت ۸۰۰ ساله دارد و یک بازار از نظر ایمنی ناامن است.
عضو شورای اسلامی شهر شهرضا با بیان این‌که میراث فرهنگی به مالکان مغازه‌های بازار اجازه تعمیر نمی‌دهد، گفت: سقف بازار مشکل دارد و با یک بارندگی سقف آن آب می‌دهد.
وی با اشاره به خریداری شیرهای آتش‌نشانی برای نصب در بازار شهرضا عنوان کرد: شیرهای آتش‌نشانی خریداری شده اما اداره آب برای نصب هر شیر تقاضای هزینه می‌کند، در صورتی که این شیرها برای خاموش کردن آتش است.
انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.