سرویس: اجتماعی ۱۴:۱۲ - شنبه ۰۵ مهر ۱۳۹۹

رییس مرکز بهداشت شهرضا:

خبر| حال کرونایی شهرضا خوب نیست/ توصیه میشود خریدها و کارهای غیر ضروری در مواقع خلوت تر انجام شود

شهرضا نیوز- فرزانه کمائی گفت: متاسفانه در شرایط کنونی افراد به دلیل ترس از در خانه ماندن یا حضور پیدا نکردن در محیط کار، کرونای خود را مخفی می‌کنند و این باعث می شود چرخش انتقال افزایش یابد.

به‌گزارش شهرضانیوز صبح پنج شنبه دکتر فرزانه کمائی در گفت و گو با خبرنگار شهرضا نیوز؛ با توجه به وضعیت کرونا در شهرضا و اصفهان گفت: وضعیت استان اصفهان حال خوبی ندارد که متاسفانه به دلیل همزمانی موج سوم با شروع فصل پاییز ، بازگشایی مدارس، محرم ،کنکور و… است.

رئیس مرکز بهداشت شهرضا گفت: بیمارستان هایی که برای کرونا در نظر گرفته بودیم پر شده است و این باعث می‌شود ما از پذیرش بیماران غیر کرونایی محروم شویم و قابل ذکر است بیمارستان برای خود بیماران کرونایی اهمیت بیشتری دارد.

وی با اشاره به وجود مرکز ۱۶ ساعته مرکز بهداشت و غربالگری مردم توسط این مرکز گفت:  تا به امروز برای مردم شهرضا ۴ سری غربالگری صورت گرفته است که در آخرین سری این غربالگری حدود ۸۳ درصد مردم شهرستان را غربال کرده است.

فرزانه کمائی با ابراز نگرانی از شرایط موجود کرونا بیان کرد: در موج اول اگر شخصی سرفه ای میکرد سریعاً به مرکز۱۶ ساعته مراجعه می نمود ولی متاسفانه در شرایط کنونی به دلیل ترس از در خانه ماندن یا حضور پیدا نکردن در محیط کار، کرونای خود را مخفی می‌کنند و این باعث می شود چرخش انتقال افزایش یابد که این افراد بیشتر از جوانان جامعه هستند .

رئیس مرکز بهداشت شهرضا با بیان مشکلات عمده شهرستان و  افزایش تعداد بیماران کرونا گفت: مشکلات شهرستان در خصوص کرونا شامل چند مورد است :

۱-افزایش بیماران و کمبود امکانات آی سی یو  ؛ ۲ -افزایش تجمعات که یا به دلیل کسب و کار است و یا مراسمات مانند : دورهمی خانوادگی ،مراسمات ترحیم و غیره است.

وی با اعلام شروع موج سوم در کشور و اوضاع نامطلوب استان گفت : ۵۰ درصد مبتلاها خانوادگی؛ ۲۲ درصد در محیط کار و  ۲۳ درصد به دلیل حضور در مراکز تجمعی است که توصیه میشود خریدها و کارهای غیر ضروری در مواقع خلوت تر انجام شود.کشور در موج سوم کرونا قرار دارد و ما همچنان در قله موج دوم در حال پیک زدنیم .

فرزانه کمائی میانگین سن بستری ها را ۴۷ سال خواند و گفت: نسبت ابتلای گروه سنی ۶ تا ۱۸ سال به دلیل بازگشایی مدارس برای ما مهم است و همشهریان گرامی با رعایت اصول بهداشتی مانند عدم حضور در تجمعات و مراسمات_استفاده ماسک در همه موارد _ شست و شو و ضد عفونی دست ها و سطوح_رعایت فاصله گذاری اجتماعی و.. ؛ چرخه انتقال ویروس کرونا را از بین ببرند.

وی در پایان افزود: ما به وظایف خود عمل می‌کنیم و امیدواریم مردم هم نیز به وظیفه خود عمل کنند تا ان شاالله شاهد نابودی این ویروس باشیم.

 

ابوالفضل نباتی-اتمام خبر/

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.