سرویس: اجتماعی ۱۸:۳۹ - سه شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۹

فرماندار شهرضا:

خبر| رابط سلامت همه مدارس باید مشخص شود

شهرضانیوز- ناصر اسدی فرماندار شهرضا در جلسه ستاد کرونای شهرستان با بیان اینکه یکی از ویژگی‌های این ویروس سردرگمی است اظهار داشت: این بیماری هر روز با جهش ژنتیکی روبه‌رو است و پیچیدگی‌های بسیاری دارد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شهرضا، ناصر اسدی فرماندار شهرضا در جلسه ستاد کرونای شهرستان با بیان اینکه یکی از ویژگی‌های این ویروس سردرگمی است اظهار داشت: این بیماری هر روز با جهش ژنتیکی روبه‌رو است و پیچیدگی‌های بسیاری دارد.

ناصر اسدی با بیان اینکه امسال سال تحصیلی با توجه به اینکه زودتر آغاز شد، افزود: بار بسیاری بر دوش کادر درمان است، سال تحصیلی امسال حضوری و مجازی است و متناسب با تعداد هر دانش‌آموز و وضعیت فیزیکی و شرایط معلمان باید برنامه‌ریزی شود.

وی با بیان اینکه باید مدارس را به دست مدیران بسپاریم تا براساس شرایط مدرسه و تعداد دانش‌آموزان برنامه‌ریزی کنند، بیان کرد: رابط سلامت همه مدارس باید مشخص شود تا با شبکه بهداشت در ارتباط باشند.

فرماندار شهرضا با بیان اینکه مراکز آموزش عالی باید بر اساس فضای فیزیکی و تعداد دانشجویان برنامه‌ریزی کنند، خاطرنشان کرد: با برنامه‎ریزی دقیق و کار کارشناسی و با همکاری شبکه بهداشت و درمان دانشگاه‌ها برنامه‌ریزی‌های لازم را برای بازگشایی انجام دهند.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرضا در ادامه جلسه با اشاره به بازگشایی مدارس اظهار داشت: براساس تصمیم‌گیری ستاد کرونا کشور مدارس از روز شنبه ۱۵ شهریورماه در شهرستان شهرضا بازگشایی شد، جلسات توجیهی برای مدیران برگزار شد و دستورالعمل‌ها که یک ماه قبل برای مدیران ارسال شده بود را ابلاغ کردیم و مقرر شد براساس وضعیت زرد برنامه‌ریزی شود و به صورت یک روز در میان براساس گروه‌بندی دانش‌آموزان در مدرسه حضور پیدا کنند.

مصطفی طهری با اشاره به ضدعفونی کردن میزها و نیمکت‎ها و نصب دستگاه ضدعفونی کننده و الزام دانش‌آموزان به استفاده از ماسک گفت: در دوره متوسطه اول و دوم مشکلی نداشته‌ایم و می‌توانند دستورالعمل‌ها را رعایت کنند در پایه ابتدایی نگرانی داریم که به مدیران تاکید کرده‌ایم الزام استفاده از ماسک را داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه براساس متراژ کلاس و فضای آموزشی کلاس‌ها گروه‌بندی شدند، تصریح کرد: در هنرستان‌ها، در کارگاه‌ها دقت بیشتری باید انجام شود، مدیران را ملزم کردیم در فاصله بین دو کارگاه ضدعفونی انجام شود.

مدیر آموزش و پرورش شهرضا با اشاره به اینکه روزانه بازدید از مدارس تا پایان وقت آموزشی انجام می‌شود، بیان کرد: در نهایت دقت و وسواس خاص بازدیدها انجام می‌شود و امیدوار هستیم اولیا نهایت همکاری را با مدیران داشته باشند و ژل و ماسک در اختیار فرزند خود قرار دهند.

وی با اشاره به حضور ۶۰ درصدی دانش‌آموزان در مدارس شهرضا خاطرنشان کرد: بعضی از اولیا از حضور فرزند خود در مدرسه اجتناب کردند در این راستا اولیا اختیار دارند دانش‌آموزان خود را به مدرسه نفرستند.

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.