سرویس: اجتماعی ۱۸:۳۲ - سه شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۹

فرماندار شهرستان مبارکه:

خبر|فولاد مبارکه اولویت استخدامی خود را به بومیان دهد/ وجود برخی محدودیت ها برای توسعه صنایع در شهرستان

شهرضانیوز-فرماندار شهرستان مبارکه گفت: درصدی برای استخدام افراد بومی در فولاد مبارکه مشخص نشده است اما در شرایط مساوی بومی گرایی باید اولویت داشته باشد و این موضوع حق شهرستان است و ما از این موضوع دفاع می کنیم و پیگیر هستیم.

به گزارش شهرضانیوز، اصغر هدایت در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز در خصوص دیدار با مدیرعامل فولاد مبارکه اظهار کرد: ۳۰ هزار نفر برای بحث استخدام ۵۰۰ نفر در فولاد مبارکه ثبت نام و آزمون دادند که بالطبع از این تعداد، ۲۹ هزار و ۵۰۰ نفر ناراحت و ۵۰۰ نفرخوشحال می شوند و شرایط هم شرایط بسیار فشرده است.

فرماندار شهرستان مبارکه گفت: مسئولان فولاد مبارکه اعلام می کنند که باید بر بحث بومی گرایی توجه کنند، در شرایط مساوی اولویت را به بومیان دهند و خود مسئولان هم بر این بحث اذعان دارند.

وی افزود: بنده و نماینده مبارکه در مجلس شورای اسلامی بر بومی گرایی تأکید داریم که بحث بومی گرایی را مورد توجه قرار دهند و این موضوع را دنبال می کنیم.

هدایت بیان کرد: شرایط این آزمون از کنکور سراسری سخت تر است به دلیل اینکه انتخاب ۵۰۰ نفر از ۳۰ هزار نفر کار مشکل و سختی است.

وی بیان اینکه درصدی برای استخدام افراد بومی در فولاد مبارکه مشخص نشده است اما در شرایط مساوی بومی گرایی باید اولویت داشته باشد و این موضوع حق شهرستان است، تأکید کرد: ما از این موضوع  دفاع می کنیم و پیگیر هستیم.

فرماندار مبارکه در خصوص تأسیس صنایع تبدیلی فولاد مبارکه در شهرستان گفت: صنایع تبدیلی به وزارت صمت و شرکت شهرک های صنعتی بر می گردد، پیگیر این موضوع هستیم؛ با محدودیت شعاع ۵۰ کیلومتر هم در شهرستان مواجهه هستیم و ظرفیت شهرک های صنعتی شهرستان مبارکه پر شده است و اگر بخواهیم در این زمینه توسعه داشته باشیم با محدودیت های قانونی مواجه می شویم که پیگیر این موضوع هستیم.

وی اضافه کرد: با همکاری معاونت عمرانی استانداری اصفهان و همراهی محیط زیست استان بخشی از این مشکلات در حال حل شدن است که بتوانیم توسعه را داشته باشیم اما به لحاظ محدودیت شعاع ۵۰ کیلومتر مقداری کار ما سخت تر است، اگر بتوانیم در شهرستان فضا مناسبی را پیدا کنیم در این عرصه هم گام برداریم؛ شهرک صنعتی سوم شهرستان مبارکه هم در شهر طالخونچه توسط شهرداری تأسیس می شود.

هدایت خاطر نشان کرد: باید دنبال کنیم که صنایع زیر دست فولاد مبارکه در شهرستان مبارکه کادر سازی شود و بخشی اشتغال شهرستان را پوشش دهد.

وی در خصوص تأمین خوراک و پوشاک فولاد مبارکه از شهرستان مبارکه، گفت: مطمئن باشید در این عرصه هر واحد تولیدی اگر اطمینان داشته باشد نسبت به تأمین مواد اولیه و مورد نیاز، به نفع خودش است که از نزدیک ترین مکان مواد مورد نیاز خود را تهیه کند؛ اگر چنین فضایی در شهرستان وجود داشته باشد، فولاد مبارکه حتما بحث تهیه را از شهرستان انجام می دهد ما هم موظف به پیگیری تا رخ دادن این اتفاق هستیم.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.