سرویس: اجتماعی ۱۳:۵۴ - سه شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۹

رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین؛

خبر| شعار اربعین حسینی “الحسین سفینه النجاه”

رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین:امسال شعار اربعین حسینی “الحسین سفینه النجاه” است و برنامه ها با این شعار اجرا خواهد شد.

به گزارش شهرضا نیوز؛ به نقل از خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما ؛حجت الاسلام حمید احمدی در نشست خبری کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی افزود: مراسم اربعین تعطیل نخواهد شد و با رعایت دستورالعمل های بهداشتی، برنامه های مختلف اجرا خواهد شد.

وی ادامه داد: مراسم اربعین بیش از هزار سال است که در فرهنگ شیعه قدمت دارد و باتوجه به تجربه خوب در ماه محرم، مراسم و برنامه های دهه آخر صفر هم برگزار خواهد شد.

احمدی گفت: در اربعین امسال تا کنون تصمیمی بر برپایی راهپیمایی که همه ساله با عنوان جاماندگان اربعین برگزار می شد، امسال برگزار نخواهد شد.

وی اظهارداشت: فقط تجمع های محدود با رعایت دستورالعمل های بهداشتی در بقاع متبرکه، امامزادگان و محیط های عمومی باز برگزار می شود.

رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین گفت: امسال شعار اربعین حسینی “الحسین سفینه النجاه” است و برنامه ها با این شعار اجرا خواهد شد.

وی گفت: نامه نگاری و پیشنهادهایی به دولت عراق مبنی بر حضور موکب های کشور ایران در قالب موکب سلامت و حضور تعدادی از خبرنگاران انجام شده که تاکنون پاسخی از دولت عراق دریافت نکرده ایم و عراق نتوانسته است ساز و کاری برای صدور ویزا داشته باشد.

حجت الاسلام و المسلمین حمید احمدی با اشاره به اینکه امسال مردم ایران از برنامه پیاده روی نجف تا کربلا محروم خواهند بود گفت: بازنمایی پیاده روی اربعین و طراحی موکب ها توسط هنرمندان و گروه های مختلف امسال در مجموعه عباس آباد انجام خواهد شد.
وی ادامه داد: پویش «هرخانه، یک حسینیه» با استفاده از تجربه خوب ماه محرم با گستردگی بیشتر در سراسر کشور برگزار خواهد شد.
حجت الاسلام و المسلمین احمدی گفت: برای اجرای این پویش، مداحان و روحانیون ثبت نام و اعلام آمادگی کرده اند تا در منازل شهروندان به رایگان برنامه عزاداری را برگزار کنند.
وی افزود: بر اساس مصوبه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در روز ۱۹ صفر در همه ادارات، ارگان ها و اماکن نظامی و انتظامی زیارت اربعین قرائت خواهد شد.

 

اتمام خبر/

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.