سرویس: اخبار شهرضا ۱۲:۰۷ - یکشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۹

رئیس شورای اسلامی شهرضا:

خبر| جغرافیای شهرضا ناباورانه کم می شود/ عوارض شرکت ها و کارخانه های شهرک رازی نباید به اصفهان برود/ معادن شرق شهرضا جدا شده است

شهرضا نیوز-محمدرضا الهیان در گفت وگو با خبرنگار شهرضا نیوز به عدم مالیات شرکت های شهرک رازی انتقاد کرد

به گزارش شهرضا نیوز محمدرضا الهیان در گفت وگو با خبرنگار شهرضا نیوز با اشاره به وضعیت جغرافیایی شهرستان شهرضا گفت : یک مسئله مهمی که حتما پیگیری آن در مورد جغرافیایی شهرضا صورت بگیرد این است که در کمال ناباوری قسمتهایی از زمین ها و منابع زیر زمینی شهرضا خورده میشود .

برای نمونه معادن شرق شهرضا از شهرضا جدا شده است علت این مسئله باید روشن شود و رسیدگی آن با مسئولین بلند رتبه ی شهرستانی است .

رئیس شورای اسلامی شهرضا منابع اصلی درآمدهای شهرداری را جیب مردم دانست و گفت : بخش عمده ی در آمد شهرداری شهرضا از جیب مردم است و این بیت المالی است که باید خرج مردم شهرضا بشود . اما متاسفانه نیمی از در آمد های به حق شهرداری داده نمی شود.

نمونه ی در آمدهایی که باید به شهرضا پرداخته شود ؛ سهم کارخانه ها و شرکت هایی است که در شهرک رازی وجود دارد ؛ سؤالی که من دارم این است که چرا پول کارخانه ها و شرکت های شهرک رازی نباید برای رفاه و توسعه ی شهرضای ما مصرف شود ؟

محمدرضا الهیان با ایراد عدم پرداخت مالیات شهرک رازی برای مردم شهرضا و شهر شهرضا گفت : مالیات شرکت ها و کارخانه های شهرک رازی باید در شهرضا پرداخت شود تا سهم شهرداری پرداخت گردد و شهرداری خدمات بهتری به مردم ارایه دهد ولی متاسفانه تمام شرکت ها و کارخانه های درآمد زا مالیات خود را به اصفهان می پردازند .

این اشتباه است که مالیات این شهرک به اصفهان پرداخت شود و تمام هزینه ها و ضرر آن برای شهرضا باشد.

وی با اشاره به معادن سنگ شهرضا گفت : روزانه صدها کامیون سنگ از شهرضا خارج میشود اما عوارض آن پرداخت نمی شود. در حالی که طبق قانون اگر هواپیمایی از مرز هواپیمایی شهرضا عبور کرد ؛ باید عوارض آن پرداخت شود.

وی در پایان شهرستان شهرضا را از شهر های مهاجر پذیر دانست و این عوارض را برای شهرداری شهرضا محق دانست تا شهرداری از درآمد پایداری برخوردار شود و بتواند خدمت رسانی بیشتری به مردم شهرضا بکند .

 

اتمام خبر/

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.