سرویس: اجتماعی ۱۹:۴۱ - شنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۹

خبر| ۳۰ سال با آب رأی گرفتند/ خبرنگاران حق مردم را مطالبه کنند

شهرضانیوز- مطالبه گری از مسئولین در موضوع آب، از درخواست های مهم رئیس شورای اسلامی شهر شهرضا از خبرنگاران شد.

در گفت و گو با خبرنگار شهرضانیوز، محمد رضا الهیان، رئیس شورای اسلامی شهرضا مطالبه گری خبرنگاران را از اصلی ترین عوامل رشد شهرستان خواند و گفت: نیاز هست که خبرنگاران جسورانه و شجاعانه مشکلات شهر را از مسئولین بخواهند. پرنده هدهد یک ویژگی که دارد این است که آب را از زیر زمین می تواند ببیند و متوجه شود که کدام منطقه آب زیر زمینی دارد. خبرنگاران هم همانند این پرنده می توانند مسائلی را ببینند که دیگران آنها را نمی بینند.

 

رئیس شورای اسلامی شهرضا، در پاسخ به سوال قول شهرداری شهرضا در جهت تامین مکانی برای خبرنگاران شهرستان افزود: خبرنگار خیلی از واقعیت ها را می بیند .بسیاری از خبرنگاران که در شهرستان شهرضا هستند به صورت صلواتی کار می کنند. یک تشکل شکل بگیرد تا بتوان یک مکان مشخص و جامع در اختیار دوستان خبرنگار گذاشته شود. هم اکنون صحبت هایی در زمینه مکان با اعضای شورای اسلامی شهرضا صورت گرفته و منتظر رأی شورا هستیم.

 

محمد رضا الهیان مسئله آب شهرضا را گوشزد و کرد و گفت: مسئله آب شهرضا چند دهه است که مورد مداقه و صحبت دستگاه های دولتی و مسئولین هر زمان شده است. مسئله آب مسئله مهمی است که متاسفانه بسیاری از افراد این موضوع را با موضوعات دیگر به حاشیه می برند. آب یک نیاز حیاتی است که در تابستان امسال مردم در خصوص نداشتن آب اعتراضاتی هم کردند که به این اعتراضات توجهی نشد. بسیاری از مردم در گروه های آزاد اندیشی فضای مجازی اینجانب، به نداشتن مشکل آب اشاره کرده اند که به اندازه شیر سماور آب در خانه ها جاری است.

 

 

وی در پایان با انتقاد به بعضی از جریانات انتخابات که مسئله آب را وسیله ای برای رأی آوری می دانند گفت: من از خبرنگاران می خواهم مسئله آب را پیگیری کنند و به آن بپردازند. بخشی از این موضوع مربوط به مسئولین است و بخش دیگر به مطالبه گری خبرنگاران نیاز دارد. در مسئله آب همه ی مسئولین شهرستانی دخیل هستند. مطالبه گری ها اگر قوی باشد و مسئولین هم بر عهد خود وفا کنند مشکل ۳۰ ساله شهرضا در مسئله آب حل می شود. آب شهرضا فقط شده است ابزار تبلیغاتی که موقع انتخابات، چند روزی مطرح می شود و بعد از آن فراموش می شود.

یک دیدگاه برای “خبر| ۳۰ سال با آب رأی گرفتند/ خبرنگاران حق مردم را مطالبه کنند”

  1. علی گفت:

    سلام. درود بر اقای الهیان
    خبرنگار شهرستانهای اطراف همیشه در بین مردم و مشکلات شهرشان را به گوش مسئولین میرساند . اما ما یکبار ندیده ایم حبرنگاران شهرضایی در متن جامعه بعنوان مثال علت گرانی یا مسائل اجتماعی و حوادث را بصوزت شفاف بررسی و انعکاس دهند. خبرنگاران ما فقط زیر سیطره فرمانداری و شهرداری در حد عکاس گزارش تهیه میکنن و بس.

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.