سرویس: اجتماعی ۱۲:۵۱ - چهارشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۹

خبر|مدارس در کدام مناطق استان بازگشایی می‌شود؟

شهرضانیوز-معاون متوسطه اداره کل آموزش و پررورش استان اصفهان گفت: با رعایت پروتکل بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی حتی در مناطق قرمز استان بازگشایی مدارس کم جمعیت قابل اجرا است.

محمدرضا ناظم زاده در گفت‌وگو با شهرضانیوز با بیان اینکه برای بازگشایی مدارس در روز ۱۵ شهریورماه امسال تمهیداتی را در نظر گرفته‌ایم، اظهار کرد: دستورالعمل بازگشایی مدارس بر اساس نظرات دانشگاه علوم پزشکی و ستاد مبارزه با کرونا است که رنگ بندی مناطق را اعلام کنند.

وی افزود: اما با توجه به شرایط فعلی که وضعیت اصفهان قرمز اعلام شده اگر تا زمان بازگشایی مدارس قرمز باقی بماند آموزش به صورت مجازی انجام می‌شود و برنامه‌های آموزشی در سامانه شاد که وزارت آموزش و پرورش کشور پیش بینی کرده، اجرایی خواهد شد.

معاون متوسطه اداره کل آموزش و پررورش استان اصفهان با تاکید بر اینکه بازگشایی مدارس در روز ۱۵ شهریورماه تابع رنگ بندی ستاد مبارزه با کرونا به صورت حضوری و نیمه حضوری برگزار خواهد شد، ادامه داد: بازگشایی در مناطق قرمز به صورت حضوری نخواهد بود، در مناطق زرد دانش آموزان به صورت گروه بندی و در مناطق سفید به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

ناظم زاده با تاکید بر برگزاری کلاس در مدارس کم جمعیت اضافه کرد: در مناطقی که وضعیت قرمز باشد اما دانش آموزان مدارس زیر ۵۰ نفر بوده یا در کلاس‌ها تعداد دانش آموزان زیر ۱۰ نفر باشد، آموزش با توجه به فاصله گذاری اجتماعی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی به صورت حضوری اجرایی خواهد شد.

وی با اشاره به سامانه‌های کمک آموزشی که در استان پیش بینی شده است، ادامه داد: با توجه به مشکلات اینترنتی و مخابراتی موجود که گاهی مواقع سامانه شاد نیز پاسخگو نخواهد بود سامانه‌هایی توسط کارشناسان پیش بینی و آماده شده که با کمک آنها دانش آموزان از مسائل آموزشی محروم نشوند.

معاون متوسطه اداره کل آموزش و پررورش استان اصفهان اضافه کرد: در زمینه اینکه برخی خانواده‌ها توانایی خرید گوشی هوشمند برای فرزندان خود نداشته یا دسترسی به اینترنت ندارد، اقدامات قابل قبولی انجام شده و با کمک خیران امکانات آموزشی برای دانش آموزان نیازمند فراهم شده اما توانایی این را نداشته ایم که همه افراد را تحت پوشش قرار داده و تمام اهداف محقق نشده است.

وی با تاکید بر اهمیت فراگیری آموزش در میان دانش آموزش سطح استان تصریح کرد: مدیران هر مدرسه باید با توجه به شرایط  موجود دانش آموزان را تحت پوشش آموزشی قرار دهند؛ به عنوان مثال برخی که خانواده‌ها که دسترسی به گوشی هوشمند را ندارند از طریق درسنامه، برنامه‌های تلویزیونی یا به صورت حضوری در مدارس آموزش‌ها را از سر بگیرند. البته در آموزش حضوری باید جمعیت منطقه مورد بررسی قرار بگیرد که بیشتر شامل مناطق محروم بوده که کم جمعیت هستند.

ناظم زاده در خصوص درسنامه های آموزشی گفت: در برخی مناطق روستایی استان که برای یادگیری مفاهیم درسی حتی به تلویزیون دسترسی ندارند برای آنها راهبران آموزشی در نظر گرفته شده تا درب منازل آنها مراجعه کرده و محتوای درسنامه‌ها را برای آنها شرح دهند و در روزهای بعد مجدد راهبران برای رفع اشکال  مراجعه کنند.

ناظم زاده با بیان اینکه برای پایه اول تا دوازده محتواهای آموزشی تمام دروس در سامانه شاد بارگذاری شده و هم اکنون نیز قابل دسترسی است، اضافه کرد: در حال حاضر محتوای درسی قابل مطالعه برای آموزش در سامانه بارگذاری شده و برای دانش آموزان علاقمند به مطالعه موجود اما مطالبی که نیازمند تعامل با معلم متفاوت است.

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.