سرویس: اخبار شهرضا ۱۰:۱۰ - یکشنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۹

خبر|حرکت امام حسین (ع) تثبیت کننده امر به معروف و نهی از منکر است/ برای فریضه امر به معروف وزارتخانه تشکیل بدهید

شهرضانیوز- امام جمعه شهرضا، عامل اصلی مشکلات جامعه را نبود فریضه امر به معروف و نهی از منکر دانست که با پشتوانه مردمی، زنده می شود.

به گزارش شهرضانیوز، صبح امروز نعمت الله صالح امام جمعه شهرضا در جلسه ستاد امر به معروف با فرا رسیدن ماه محرم، از بزرگداشت فریضه امر به معروف و نهی از منکر خبر داد و گفت:  در سراسر کشور برای پاسداشت ارزش های دینی، هفته اول ماه محرم را هفته امر به معروف و نهی از منکر نام گذاری کردند. مسئله امر به معروف و نهی از منکر از اصلی ترین برنامه های نظام اسلامی است.

 

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرضا، فریضه امر به معروف و نهی از منکر را لازمه سعادتمندی جامعه دانست و گفت: آنچکه در جامعه کنونی در مسئله امر به معروف وجود دارد نسبت به آنچه که باید باشد و نمود داشته باشد، وجود ندارد. اگر این فریضه در جامعه توسط مردم مومن گسترده شود، بسیاری از تخلفات کم می شود و این خود سعادتمندی جامعه را به دنبال دارد. این فریضه آنقدر تأثیر گزار است که تمام جنبه های مختلف سازمان ها، ارگان ها و … را در بر می گیرد. اگر ما امروز می بینیم که اخلاق خوب انسان ها کم رنگ شده است چون چهارچوب های مناسبی برای امر به معروف و نهی از منکر وجود ندارد.

 

امام جمعه شهرضا عامل پیدایش عذاب های الهی را ترک امر به معروف و نهی از منکر دانست و گفت: شما بزرگ ترین گناه را که عدم دفاع از ولایت امیرالمومنین بود را در نتیجه فراموشی و ترک امر به معروف و نهی از منکر می بینید. بعد از امیرالمومنین قیام امام حسین(ع) بزرگ ترین حرکت امر به معروف بود. این قیام و حرکت ایشان را می توانیم نماد عملی این فریضه بخوانیم.

 

نعمت الله صالح یکی از اشکالات اساسی کشور را نبود یک برنامه جامع برای امور دینی مردم معرفی کرد و خاطر نشان کرد: برای این فریضه باید یک وزارتخانه تشکیل بدهند. مسئله امر به معروف و نهی از منکر، یک واجب الهی است که پایه و ریشه تمام واجبات الهی است. اگر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه شیوع پیدا کرد، تمام منکرات از بین می رود. باید مسئله امر به معروف به یک فرهنگ تبدیل شود. شما ببینید اگر امر به معروف در جامعه رشد پیدا کند، بسیاری از پرونده های فساد کاسته می شود و هزینه های گذاف دولت در این مسئله کم می گردد.

 

 

وی ریشه های فریضه امر به معروف و نهی از منکر را در آیات الهی خواند و گفت: امام حسین(ع) با قیام خودشان برای همیشه تاریخ این نکته را تثبیت کردند که برای این فریضه انسان باید از هر چیزی بگذرد اما از این اصل مهم کوتاه نیاید.

 

در پایان امام جمعه شهرضا، مسئله امر به معروف را مقدم بر نهی از منکر در فعالیت های اجتماعی دانست و افزود: در قرآن کریم به مسئله امر به معروف بیشتر توجه شده است و تأثیر گزاری آن را بسیار دانسته اند. حال دلیل اصلی این مسئله به طبع انسان ها بر می گردد که طبع انسان ها، با کار خوب انس گرفته است. اما در مواقعی است که امر به معروف تأثیر به سزایی ندارد و باید از نهی از منکر استفاده کند. چراکه همیشه جبهه حق، خداباوری مورد هجمه دشمنان واقع گردیده است.

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.