سرویس: اجتماعی ۱۷:۲۷ - شنبه ۰۱ شهریور ۱۳۹۹

خبر|حرکت دسته های عزاداری در خیابان ها ممنوع شد

شهرضانیوز-فرماندار شهرستان شهرضا گفت: حرکت هیأت‌ها از یک هیأت به یک هیأت دیگر و تجمع هیأت‌ها ، یکی از عواملی است که به شدت در انتقال کرونا موثر است و نباید صورت بگیرد.

به گزارش شهرضانیوز به نقل از شهرضازیبا، ناصر اسدی در جلسه ستاد مدیریت  کرونای شهرضا گفت: مراسم های عزاداری ماه محرم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و مصوبات ستاد مدیریت بیماری کرونا برگزار می شود.

وی با بیان این که هیات ها تنها به صورت ثابت می توانند عزاداری کنند گفت: جابجایی هیات ها و تردد در مسیرهای عمومی ممنوع می باشد.

فرماندار شهرضا زدن ماسک برای همه عزاداران را الزامی دانست و افزود: مراسم عزاداری در هیئت‌ها باید در فضای باز و با بیشترین فاصله گذاری اجتماعی ( از هر طرف حداقل دو متر ) و رعایت تمام پروتکل های بهداشتی برگزار شود.

اسدی با اشاره به این که ساعات عزاداری هیات ها باید کاهش پیدا کند ( حداکثر دو ساعت ) گفت: برپایی هر گونه ایستگاه‌های صلواتی در سطح شهرستان ممنوع است.

وی از تعطیلی تعزیه در شهرستان شهرضا به طور کامل خبر داد و افزود:  مراسم ۴۱ منبری در شهرضا امسال به دلیل شیوع کرونا برگزار نمی شود.

فرماندار شهرضا با بیان این که حتی الامکان نذورات حسینی به سمت کمک‌های مومنانه و توزیع مواد غذایی خام درب منازل برود افزود: اگر در جایی نذر غیر قابل تغییر بود، با نظارت کارشناس‌های بهداشتی پخت و توزیع صورت بگیرد و بصورت بیرون بر در ظرف‌های یکبار مصرف به نحوی بهداشتی توزیع شود که تجمع مردم را به دنبال نداشته باشد.

اسدی با بیان این که استفاده از طبل،سنج و وسایل مشابه در برگزاری مراسم ممنوع می باشد افزود: جهت زنجیر زنی در دسته‌های عزاداری، حتما از زنجیر‌های شخصی استفاده شود.

وی تصریح کرد: توصیه می شود افراد مسن و دارای بیماری‌های مزمن در منزل عزاداری کنند و در مجالس عمومی تا حد امکان شرکت نکنند.

فرماندار شهرستان شهرضا از تشکیل اکیپی برای آموزش پروتکل های بهداشتی به هیات ها خبر داد و افزود: هر هیات باید یک گروه انتظامات داشته باشد تا بتواند نکات بهداشتی را مدیریت کند و باید یک رابط بهداشتی و انتظامات به سازمان تبلیغات اسلامی معرفی کنند.

اسدی با اشاره به این که حرکت هیات ها به سمت امامزاده شاهرضا در روز عاشورا  را  نخواهیم داشت افزود: ضدعفونی مکان های عزاداری قبل و بعد از مراسم انجام پذیرد.

اسدی با بیان این که تمام این تصمیمات و مصوبات  در راستای حفظ جان همشهریان گرفته شده است افزود: امید است با رعایت حداکثری دستورالعمل های بهداشتی توسط مردم ، هیئتهای مذهبی و توجه به توصیه های مسئولین بهداشتی آئین عزاداری امسال باشکوه و در کمال سلامت برگزار گردد.

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.