سرویس: اجتماعی ۱۳:۴۲ - جمعه ۳۱ مرداد ۱۳۹۹

خبر|مشکلات کنونی کشور از عدم حقیقت گویی است/رسالت اصلی خبرنگاران مطالبه گری از مسئولین است

شهرضانیوز- رئیس شورای اسلامی شهرضا عامل اصلی رشد و توسعه در شهرضا را در گرو مطالبه گری خبرنگاران دانست.

به گزارش شهرضانیوز، در جلسه تجلیل از خبرنگاران، محمد رضا الهیان رئیس شورای اسلامی شهرضا با اشاره به ۱۷ مرداد به عنوان روز خبرنگار از ۱۷ شاخصه مهم صحبت کرد و گفت: بنده ۱۷ شاخصه و ویژگی که ابزار های تعالی جامعه می باشد و این مربوط به خبرنگاران است را در فضای مجازی انتشار دادم که در رأس همه ی این ویژگی ها سه ویژگی خدا محوری، مطالبه گری و صبر از همه مهم تر است.

 

رئیس شورای اسلامی شهرضا رسانه ها را عاملی محرک در جهت پیشرفت جامعه دانست و گفت: الحمد الله شهرضا از رسانه های قوی مجازی و مطبوعاتی خوبی برخوردار است که این خود عاملی برای پیشبرد اهداف توسعه ای در شهر می شود. دلیل اصلی این مسئله دید متفاوت و جامعی است که خبرنگار دارد. دید خبرنگاران یک دید نقطه ای و یک بعدی نیست بلکه تمام جنبه های یک موضوع را مورد بررسی و تحلیل قرار می دهند.

 

محمد رضا الهیان خبرنگاران را به یک غواص تشبیه کرد و گفت: خبرنگاران غواص خبر هستند. همانطور که یک غواص در اعماق اقیانوس ها می رود تا یک مرجان و مرواریدی را صید کند، خبرنگاران هم در اعماق موضوعات مختلف بهترین راهکار را برای ارتقاء سطح جامعه و مردم صید می کنند. خبرنگاران فریادگران آرامی هستند که باید از حق الناس دفاع کنند.

 

وی با اشاره به مشکل اصلی بعضی از ادارات که دوری از حقیقت گویی برای مردم است و خبرنگاران باید با مطالبه گری خود، حقیقت ها را به مردم نشان دهند، گفت: متأسفانه مشکلات، کم کاری ها، فسادهای شخصی در بعضی از ارگان ها و ادارات دولتی و غیر دولتی، باعث شده تا حقایق کتمان شود. تمام مشکلات کنونی در مسئله اقتصاد که گریبان مردم و کشور را گرفته، دوری از حقیقت است. خبرنگاران در این قسمت رسالت بزرگی دارند و آن هم مطالبه گری از مسئولین مربوطه است.

 

رئیس شورای اسلامی شهرضا در پایان با اشاره به مشکلات حاد خبرنگاران افزود: خبرنگاران این شهر بسیار سختی می کشند و مشکلات مالی، امنیت شغلی و … باعث گردیده نسبت به خبرنگاری در این شهر دلسرد شوند. خواهشی که من دارم و البته این مسئله با تصویب شورا می باشد، اینکه این بزرگواران یک انجمن صنفی برای احقاق حقوق خود تشکیل دهند و در مقابل شورا قول یک مکان مستقل و همیشگی به این صنف اختصاص می دهد.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.