سرویس: اخبار شهرضا ۲۰:۰۳ - سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹

خبر| بیانیه شورای هیئات مذهبی شهرستان شهرضا در خصوص برگزاری مراسم محرم

شهرضا نیوز- در این شرایط، بسیار سخت و غم انگیز است که نتوانیم تمام رسومات و آئین های ارادت، ولایت و محبتمان را به ساحت خاندان پاک پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) در قالب سوگواری و عزاداری ابراز نماییم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی شهرضا نیوز؛ بیانیه شورای هیئات مذهبی شهرستان شهرضا در خصوص برگزاری مراسم محرم به شرح زیر است:

قالَ رَسُولُ اللّهِ (صلّى اللّه علیه و آله و سلم): « اِنَّ لِقَتْلِ الْحُسَیْنِ (علیه السّلام) حَرارَهً فى قُلُوبِ الْمُؤمنینَ لا تَبْرُدُ اَبَداً».
پیامبر اکرم (صلّى اللّه علیه و آله) فرمود: «براى شهادت حسین (علیه السلام) ، حرارت و گرمایى در دلهاى مؤمنان است که هرگز سرد و خاموش نمی‌شود.» (جامع الاحادیث شیعه ، ج ۱۲، ص ۵۵۶)

در آستانه فرارسیدن ماه محرم و برپایی مجالس عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) و یاران وفادارشان قرار داریم. هم چنین در شرایطی که در چند ماه اخیر همه ی ما در معرض ابتلا و شیوع بیماری ناشناخته ای که ناتوانی بشر را آشکار و روال روزمره ی حیات فردی و اجتماعی را در سراسر جهان دچار اختلال کرده است، به سر می بریم.

در این شرایط، بسیار سخت و غم انگیز است که نتوانیم تمام رسومات و آئین های ارادت، ولایت و محبتمان را به ساحت خاندان پاک پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) در قالب سوگواری و عزاداری ابراز نماییم. با این حال با توجه به رعایت شایسته ی دستورالعمل های بهداشتی توسط مجموعه های دینی، مساجد، هیئت های مذهبی و مردم متدین و ولایتمدار شهرمان در جلسات و مراسم های گوناگون چند ماه گذشته (نمازهای جماعت، شبهای قدر، جلسات قرآنی، عزاداری وفیات و جشنهای ولادت ائمه معصومین (علیهم السلام)) که رضایت و تقدیر مسئولین بهداشتی و دولتی را در پی داشته است، همچنین قدرت فهم، بلوغ معنوی، و عملکرد شایسته ی ایشان در شرایط خاص، امسال نیز ضمن اعلام تبعیت از فرمایشات مقام معظم رهبری (حفظه الله)، مبنی بر ضرورت معیار قرار دادن ضوابط و مصوبات ستاد ملی کرونا، مراسم عزاداری هیئات، مجالس حسینی و جلسات روضه های خانگی با رعایت ضوابط بهداشتی برگزار خواهد شد.

اطمینان داریم هیئت های مذهبی و دین مداران عاشق و پیرو اهل بیت (علیهم السلام) همچون گذشته، با فهم این که در شرایط خاص چگونه عمل کنند، مجالس محرّم را با توکل بر خدا و توسل به ذوات مقدس اهل بیت (علیهم السلام) همراه با رعایت کامل دستورات بهداشتی ابلاغ شده برگزار خواهند کرد.

از عموم همشهریان عزیزمان استدعا داریم که بر طبق مصوبات ستاد مدیریت کرونای شهرستان، جلسات عزاداری را مطابق با دستورالعمل های بهداشتی همراه با رعایت فاصله ی اجتماعی، استفاده از ماسک و مواد ضدعفونی کننده برگزار کنند.

امید که مجموعه های دیگر شهری نیز بنابر رعایت حقوق شهروندی مانند مجموعه های دینی پایبند به قانون و رعایت دستورالعمل های بهداشتی بوده، تا با کمک همدیگر سلامت شهر و شهروندان را از هر نظر تامین نماییم.

در پایان خاطر نشان می سازیم مرجع تصمیم گیری و اطلاع رسانی در مورد مراسم مذهبی و آئین های دینی شهرستان، سازمان تبلیغات اسلامی است و انتشار هر خبر و اطلاعیه ای در این خصوص با تائید این ارگان معتبر می باشد.

آن روز دیده ها همه گریان بود ز هول
جز چشم گریه کرده به سوگ و عزای تو

شورای هیئات مذهبی شهرستان شهرضا

 

 

اتمام خبر/

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.