سرویس: دسته‌بندی نشده ۱۰:۲۶ - شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹

تبلیغات| ارتباط سازی موفق را با کتاب آسایش در آرامش تجربه کنید

شهرضانیوز-یکی دیگر از کتاب هایی که دکتر میثم شکری ساز ترجمه کرده اند، کتاب آسایش در آرامش می باشد که آلن وباربارا آن را مورد تالیف خود قرار داده است. این متن به طور شگفت انگیزی به فرد کمک می کند تا به راحتی با دیگران ارتباطات محکم و استواری برقرار سازد تا بتواند به موفقیت های بزرگی دست پیدا کند.

همان طور که مستحضر هستید، امروزه به دلیل وجود عصر تکنولوژی و اینترنت، ارتباطات به شیوه فوق العاده بیشتر شده و از اهمیت بسیاری بر خوردار می باشد. چرا که در این روز ها ارتباطات حرف اول را می زند و شما برای موفقیت در هر کاری باید بتوانید با افراد پیش روی تان ارتباط موثری برقرار کنید، تا به هدف خود برسید. این هدف هرچه که باشد، قطعا با یک ارتباط سازنده پایدار تر ومحکم تر خواهد شد.

لازم به ذکر است که مهارت شنیدن و صحبت کردن، هر دو در ارتباط نقش مهمی را ایفا می کنند، اما برخی تنها سخن می گویند و به گفتار افراد موفق هیچ گونه توجهی نشان نمی دهند. در حالی که این کار بسیار اشتباه بوده و باید اهمیت به آن را در اولویت قرار داد. در این راستا، کتاب آسایش و آرامش به ترجمه دکتر میثم شکری ساز، به خوبی به ضرورت وجود مهارت گوش دادن پی برده است. مترجم این کتاب دارای تحصیلات و دکتری کارآفرینی می باشد و نیز دارای مدرک کارشناسی ارشد  رشته MBA را اخذ نموده است.

وی از برجسته ترین مشاوران کشور در حوزه ی مدیریت، ارتباطات، بازاریابی و منابع انسانی است. مرکز توسعه مجازی پارس www.elp.ir یکی از مجموعه های تحت مدیریت وی میباشد و تا کنون ده ها کتاب در زمینه های متنوع ترجمه و به جامعه علمی کشور ارائه کرده است. او دارای لوح سپاس از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ، دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشگاه اصفهان، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور و اتحادیه های مختلف میباشد. وی مجری طرح آموزش ده هزار دفتر ICT روستایی با همکاری معاونت محترم رئیس جمهور، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سازمان میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی و شرکت ملی پست میباشد. میثم شکری ساز یک سخنران انگیزشی، نویسنده آثار ادبی و قهرمان بازی شطرنج بوده است. بهتر است بدانید که دکتر میثم شکری ساز از جمله کسانی بود که با تکیه بر مهارت های ارتباطی خود، توانست به موفقیت های بزرگی در حوزه کارآفرینی و مدیریت دست پیدا کند. شاید مهارت های ارتباطی گزینه او بود تا بتواند با بکار گیری مهارت و دانش خود از جوانان و افراد مستعد حمایت کند و آن ها را در پرتو کمک های خود، به آرزو ها و امیال برساند.

در کتاب آسایش در آرامش با قوانین طلایی آگاه شوید

همان طور که در بخش های قبلی به موضوعی مهم اشاره شد و آن توجه به مهارت خوب گوش دادن است. از این رو، نویسنده این کتاب توصیه می کند که در برقراری ارتباط به گوش کردن دقت ویژه ای داشته باشید. البته تعداد بی شماری از مردم بر آنند تا با استفاده از کلامشان تاثیرگذار باشند، این در حالی است که نباید از قدرت خوب شنیدن غافل ماند. از این جهت در کتاب آسایش در آرامش نوشته  آلن وباربارا و ترجمه دکتر میثم شکری ساز، ۵ قانون طلایی بیان شده که بهتر است با مطالعه این کتاب با آن ها به گونه ای کامل تر آشنا شوید.

  • قانون اول: استفاده از شنیدن به صورت پویا و کاربردی

وقتی شخصی بتواند به صورتی پویا به صحبت های فردی گوش دهد درواقع یک راه بسیار عالی برای تشویق او به صحبت کردن را انتخاب کرده است. این روش بسیار ساده است و می توان آن را در صحبت های روزانه مورد استفاده قرار داد.

بیشتر بخوانید: میثم شکری ساز کلاهبردار است؟

  • قانون دوم: بکارگیری از کلمات تشویقی خاص

وقتی فردی در حال صحبت کردن با شما می باشد، می توانید با استفاده از کلمات تشویقی خاص او را به ادامه صحبت وادار کنید. مثلا می توانید در خلال سخنان او از جملات و قسمت های انگیزشی استفاده نمایید.

  • قانون سوم: ارتباط چشمی را فراموش نکنید

یکی از فاکتور های بسیار مهم در برقراری ارتباط همیشه حفظ تماس چشمی با فرد مقابل تان بوده است. زمانی که فردی در حال صحبت با شما است با او تماس چشمی برقرار کنید تا با این کار سازگاری میان شما هم بیشتر شود.

  • قانون چهارم: در مقابل او تکیه دهید

همان طور که می دانید، معمولا اگر حوصله کسی را نداشته باشید، به سخنان او توجه کافی ندارید و وی متوجه خواهد شد که ارتباطی بین او و شما بر قرار نشده است. این در حالی است که اگر از کسی خوشتان بیاید، حتی اگر هم خسته باشید، هر طور شده به او گوش فرا خواهید داد.

  • قانون پنج: نپریدن وسط حرف های شخص گفت و گو کننده

بهتر است در نظر بگیرید که یکی دیگر از اصول مهم برقراری ارتباط موثر حفظ رشته کلام می باشد. پس توصیه می شود تا در هنگام صحبت کردن با کسی، وسط حرفش نپرید و به او اجازه دهید تا تمام سخنان خود را ارائه دهد.

در کتاب آسایش در آرامش ترجمه دکتر میثم شکری ساز، نکاتی درباره ارتباط سازی موفق و دلایل به وجود آمدن آن، بیان شده است و همچنین به منظور بهتر انجام شدن این روند، پیشنهاد می شود تا با مطالعه این کتاب، به قوانین طلایی گوش فرا دهید تا بتوانید به صورت موثر کلام تان را ابراز کنید و به طوری که شایسته است، احساس و گفته ها را انتقال دهید.

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.