شهرضا نیوز

خبر | تجاوز هواپیمای آمریکایی، هشداری برای مسؤولان است

کدخبر: 151966
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ در ساعت ۱۸:۰۱

به گزارش شهرضانیوز، حجت‌الاسلام سید نعمت‌اله صالح ظهر در خطبه‌های نماز جمعه سوم مردادماه در شهرضا با اشاره به ایام ماه ذی‌الحجه اظهار داشت: امسال مردم در ایام حج دل شکسته هستند به دلیل ویروس کرونا مردم از فیض مسجدالحرام، مکه، مدینه و عرفات محروم هستند.
امام جمعه شهرضا با اشاره به ۵ مرداد سالگرد اقامه نماز جمعه بعد از پیروزی انقلاب به دستور حضرت امام (ره)، افزود: مقام معظم رهبری در ارتباط با نماز جمعه فرمودند که نماز جمعه یک نهاد مبارک و رحمانی است.
وی با بیان این‌که نماز جمعه نهادی مردمی، انقلابی و جهادی است و مردم رکن اصلی نماز جمعه هستند، گفت: رحمانی بودن نماز جمعه به این معنا است که نهاد نماز جمعه شاخصه‌های منحصر به فردی دارد، نهاد نماز جمعه یک مرکز موعظه‌گر است، وظیفه اصلی امام جمعه روشنگری و هدایت، وعظ و ارشاد مردم است و در خطبه‌های نماز جمعه حتماً باید سفارش به تقوا شود.
صالح با بیان این‌که نماز جمعه یک مجموعه وابسته به حوزه‌های علمیه و روحانیت است، بیان کرد: در طول تاریخ دلسوزترین و مهربان‌ترین گروه برای مردم، روحانیت و حوزه‌های علمیه بودند و نماز جمعه یک شاخه‌ای از حوزه علمیه و روحانیت شیعه است.
امام جمعه شهرضا با اشاره به فراگیری نماز جمعه عنوان کرد: امام جمعه نباید جزو هیچ گروه، حزب و جناح خاصی باشد، فقط یک نهادی است که باید از رهبری تبعیت کند و چارچوب فرمایشات رهبر را به گوش مردم برساند.
وی با بیان این‌که نماز جمعه یک نهاد تعاملی و مرکز مطالبه‌گری مردم نسبت به مسؤولان و مدیران است، بیان کرد: امام جمعه زبان مردم است که از تریبون نماز مطالبات مردم را به گوش مسؤولان می‌رساند، نماز جمعه محل وحدت، همدلی و اجتماع مؤمنانی است که اهل دل هستند و اعتقاد به دین و نظام و رهبری دارند.
صالح با انتقاد از این‌که نهاد نماز جمعه شهرضا بعد از ۴۰ سال هنوز یک مکان مناسب برای برگزاری نماز را ندارد، عنوان کرد: چرا باید این شهر در بسیاری از مسائل عقب باشد، شهرضا سند افتخار بسیاری دارد اما یک محلی برای نماز ندارد که ۱۰ هزار نفر در آن جمع شوند؛ مسؤولان و مردم باید مطالبه کنند تا این کمبود شهر برطرف شود.
امام جمعه شهرضا در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به حادثه شب گذشته هواپیمایی ماهان خاطرنشان کرد: آمریکا قصد داشت هواپیمای ایران را اذیت کند و با لطف الهی به نتیجه نرسید، این اتفاق برای دولتمردان و مسؤولان کشور حائز اهمیت است که بدانند آمریکا هیچ‌گاه دست از جنایت خود بر نمی‌دارد.
وی ادامه داد: آمریکا امروز در چاله‌ای از مشکلات دچار شده است و می‌خواهد با این مزاحمت‌ها جایگاه خود را بازگرداند، اما این ملت و مسؤولان کشور به تبعیت از رهبر معظم انقلاب آمریکا را برای همیشه دشمن شماره یک خود می‌دانند و شعار مرگ بر آمریکا را جزو شعارهای رسمی خود می‌دانند، آمریکا فکر نکند با این خباثت‌ها مردم را مجبور به تسلیم می‌کند.
صالح با اشاره به شیوع ویروس کرونا و وضعیت شهرستان شهرضا گفت: همه باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند و مومنان در این بین پیشتاز باشند، در عروسی‌ها فاصله‌گذاری اجتماعی رعایت نمی‌شود، نباید تاوان سهل‌انگاری اجتماعات دیگر را محافل مذهبی دهند.

به نقل از: فارس