سرویس: اخبار شهرضا ۱۷:۵۵ - شنبه ۰۴ مرداد ۱۳۹۹

خبر | انتخابات کانون مداحان شهرضا سوم مردادماه برگزار شد

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شهرضا گفت: چهارمین دوره انتخابات کانون مداحان شهرضا سوم مردادماه برگزار شد

 

حجت الاسلام محمدحسن رهایی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شهرضا در مورد انتخابات کانون مداحان شهرستان گفت: چهارمین دوره انتخابات مداحان شهرستان شهرضا روز جمعه سوم مرداد ماه همزمان با سراسر کشور از ساعت ۸ تا ۱۲ صبح در شهرضا برگزار شد.
رهایی تصریح کرد: در شهرستان شهرضا بیش از ۱۶۰ مداح شاخص و مستمر خوان در زمینه (ادعیه، مولودی خوان، مرثیه خوان، مجالس بزرگ، ترحیم خوانی …) فعالیت می کنند که در سازمان تبلیغات اسلامی به عنوان مداح ثبت شده و پرونده فعالیت دارند.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شهرضا با اشاره به اینکه تاریخ ثبت نام نامزدها برای حضور در انتخابات ۲۱ لغایت ۲۸ تیر ماه بود، افزود: اطلاع رسانی به مداحان مستمر به صورت پیامکی انجام شد و ۱۲ نفر از مداحان توانستند در موعد مقرر ثبت نام را انجام دهند.
رهایی با اشاره به اینکه کانون مداحان، مجمعی است غیر انتفاعی، داوطلبانه و بدون وابستگی سیاسی و جناحی که برای ساماندهی مداحان تاسیس شده است، افزود: کلیه مداحان مستمر، یعنی مداحانی که در سطح شهرستان به عنوان ستایشگری اهل بیت (ع) شناخته شده و علاوه بر ایام محرم در مناسبت های مذهبی (اعیاد و شهادت های اهل بیت (ع)) اجرا دارند، به شرط آنکه در سازمان تبلیغات اسلامی به عنوان مداح ثبت شده و دارای پرونده باشند حق شرکت در این انتخابات را داشتند.
رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شهرضا افزود: انتخابات روز جمعه سوم مرداد ماه با نظارت کامل سازمان و شورای هیئات مذهبی و با حضور نماینده فرماندار و نیروی انتظامی در محل اداره تبلیغات اسلامی به صورت شهرستانی برگزار شد و پس از شمارش آراء ۵ نفر به عنوان عضو اصلی و ۲ نفر علی البدل بر اساس اکثریت آراء انتخاب شدند که برای مدت ۴ سال به عضویت کانون مداحان شهرستان در می آیند.
گفتنی است در این انتخابات آقایان مهدی سالک، اسماعیل انصاری، منصور آقاسی، اصغر اقاسی، مجتبی شیرین زاد به عنوان اعضای اصلی و آقایان محسن قائدیها و مهدی قاسمی به عنوان دو عضو علی البدل حائز اکثریت آرا شدند.

با تشکر از : روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شهرضا

 

اتمام خبر/

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.