سرویس: اجتماعی ۱۹:۱۵ - یکشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۹

نماینده مردم اصفهان:

خبر|مشکل اصلی استان همچنان آب است/ چرا برخی نمایندگان خوزستان با انتقال آب به اصفهان مخالفند؟

شهرضانیوز-نماینده اصفهان گفت: ده ها میلیارد آب سالانه وارد حوضه کارون و پس از آن وارد دریا می شود، قصد داریم ۲۵۰ میلیون متر مکعب آن را مورد استفاده قرار دهیم که اگر اینکار را نکنیم آب وارد دریا شده و شور می شود که بعد از آن باید این آب شور را به شیرین تبدیل کنیم و در فلات مرکزی استفاده کنیم و این چه منطقی دارد؟

به گزارش شهرضانیوز، حجت الاسلام حسین میرزایی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد؛ مجلس یازدهم از یک ترکیب بسیار خوبی در این دوره تشکیل شده است؛ عده ای از مدیران اجرایی با سابقه، عده ای که در دوره های قبل نیز نماینده بودند و با تجربه هستند و یک تیمی از جوانان خوش فکر و تحصیل کرده و با نشاط و انقلابی در کنار هم یک ترکیب خوب در مجلس را بوجود آورده اند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این مجلس با این ترکیب خوب می تواند که تعامل با دو قوه دیگر که خواسته مقام معظم رهبری است را عملی کند؛ وجود این ترکیب پختگی، اجرایی و تحول گرا و نوین را توامان دارد.

*تحلیل ها در مورد عملکرد دولت

وی با بیان اینکه  بنابراین از کلیت مجلس بر می آید، که دولت را سر خط کند، افزود: چند تحلیل درباره عملکرد دولت وجود دارد که توجه به این  تحلیل ها برای تعامل مجلس با دولت مهم است؛ یک تحلیل این است که دولت می خواهد کار کند، اما مشکلاتی که بوجود امده است که بخشی از آن از سوی خود دولت ایجاد شده و دست و پای دولت را بسته و مانع است.

میرزایی ادامه داد: تحلیل دیگر این است که دولت ظرفیت کار ندارد و پیر و کند است و در شرایطی که نیاز به حرکت جهادی و انقلابی داریم،  نمی تواند کاری را انجام دهد؛ یک تحلیل امنیتی تر وجود دارد که در این دولت افرادی نفود کردند که این افراد به صورت عمد اگر ظرفیتی هم که باشد به دنبال حل نشدن مسائل کشور هستند؛ هر تحلیل رویکرد متفاوت دارد

حسین میرزایی بیان کرد: به طور کلی به نطر می رسد همه مشکلات کشور راه حل دارد و نمی توان گفت همه وزرا بی کیافت هستند و وزرا خوبی هم در دولت داریم، اما با این مشکلات تمام وزارت خانه ها رو به رو هستند.

*آقای رئیس جمهور مانند ابری است نمی بارد

حسین میرزایی بیان کرد: بنابراین باید مشکل را در شخص اقای رئیس جمهوی جست و جو کنیم؛ مثال این رییس جمهور مانند ابری است که نه می بارد و نه کنار می رود، تا از خورشید بهره مند شویم.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: رئیس جمهور به مجلس بیاید و گزارش ارائه کند که چرا کشور اینگونه است و طرح وی برای برون رفت از این مشکل چیست که اگر اینگونه باشد و رئیس جمهور طرحی داشته باشد همه کمک می کنیم تا این مشکلات را حل کنیم.

میرزایی خاطرنشان کرد: ممکن است رئیس جمهور به مجلس نیاید و توصیج ندهد و مجلس با بعد نظارتی وی را احضار کند که اگر پاسخ منطقی داشت مجلس هم کمک می کند، تا مشکلات حل شوند، اما اگر منطقی نباشد که مجلس در مورد شخص اقای رییس جمهور تصمیم مقتصی را خواهد گرفت.

وی ادامه داد: رفتار اقتصادی دولت در این روزها و ماه های گذشته و اینده گرایش مردم و برخورد و یا عدم برخورد مجلس با دولت را مشخص می کند و اگر با همین شیب تند شاهد افزایش قیمت ها باشیم و در عین حال مردم برای تامین نیازها مشکل داشته باشند، مردم در خواست خواهند کرد که مجلس با دولت برخورد کند

حسین میرزایی گفت: مجلس به دنبال دعوا و نزاع سیاسی نیست و به دنبال حل مشکلات و خصوصا مشکلات معیشت مردم است و در این زمینه با دولت همکاری خواهد کرد.

*مشکل اصلی استان آب است

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: از هر اصفهانی بپرسید که مشکل استان اصفهان چیست به شما پاسخ خواهد داد مشکل آب است و این مشکل اصلی استان بوده و اقدام مشترک نمایندگان استان و شهرستان در این زمینه انجام شده و در دو هفته پیش  نیز آب برای کشاورزان شرق اصفهان برای کشت تابستانه به پیگیری های که انجام شد، رها و اکنون کشاورزان در حال استفاده هستند.

میرزایی خاطرنشان کرد: برخی نمایندگان خورستان با اجرای بهشت اباد مخالف هستند، چرا که تصور می کنند با انجام پروژه بهشت اباد خوزستان کویر و اصفهان جلگه می شود اما در حالی که در صورتی که اب بهشت اباد جریان پیدا کند ۲۵۰ میلیون متر مکعب آب قرار است به اصفهان منتقل شود که هم اکنون یک میلیارد و  ۸۰۰ میلیون متر مکعب از اصفهان وارد حوضه کارون و خوزستان می شود.

حسین میرزایی بیان کرد: ده ها میلیارد آب سالانه وارد حوضه کارون و پس از آن وارد دریا می شود، قصد داریم  ۲۵۰ میلیون متر مکعب آن را مورد استفاده قرار دهیم که اگر اینکار را نکنیم آب وارد دریا شده و شور می شود که بعد از آن باید این آب شور را به شیرین تبدیل کنیم و در فلات مرکزی استفاده کنیم و این چه منطقی دارد.

میرزایی با بیان اینکه اصفهان می تواند جلو یک میلیارد و هشتصد میلیون متر مکعب آب که وارد  خوزستان می شود را می تواند بگیرد، افزود:  اما راه حل معقول این است که جمعی از بزرگان  و مسئولان این چند استان بشینند و منصفانه گفت و گو کنند و با کمک به همدیگر تا مشکلات مرتفع شود.

وی با بیان اینکه راه حل های معقول وجود دارد، اذعان کرد: یکی از مشکلات خوزستان مشکل مد خلیج فارس است و در پی آن  اب شوری که وارد نخیلات خوزستان می کند، است. پیشنهاداتی داریم که بتوانیم دریچه های در دهانه اروند برای جلوگیری از  ورود آب شور و در بخش خشکی طرحی برای حفظ حداکثر اب شیرین داشته باشیم و همچنین اگر در تعاملات نیاز باشد اصفهان کمک های مالی نیز برای این طرح ملی داشته باشد.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.