سرویس: اخبار شهرضا ۱۸:۴۷ - شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۹

خبر| مسئله عفت و حیا یک امر ذاتی است

شهرضانیوز- پوشش زنان و مردان یک جامعه به نوع عفت و حیای آنان بستگی دارد که عفت و حیا امر ذاتی است.

به گزارش شهرضانیوز، عصر امروز محسن طالب پور در مراسم غبار روبی آستان مقدس امامزاده جعفر بن موسی (ع) با اشاره به تعابیر مختلف در خصوص پوشش گفت: موضوع پوشش در قرآن کریم با تعابیر مختلفی توصیف شده است که این توصیفات راه و روش انسان را برای درک پوشش خود در جامعه  به زنان و مردان یاد می دهند.  قرآن قبل از آنکه به پوشش مراجعه بکند، به حیا و عفاف مراجعه می کند و مقوله حیا و عفاف را یک امر ذاتی در انسان ها معرفی می کند.

 

مسئول کانون مرکزی خادمیاران رضوی شهرضا، حیا و عفت را از امور ذاتی انسان ها دانست و گفت: مسئله حیا و عفاف در انسان ها یک امر ذاتی است. اگر حیا و عفت در زن و مرد وجود داشته باشد خود به خود پوشش درست می شود. مرد و زنی که پوشش مناسبی برای خود جهت حضور در جامعه انتخاب نکرده اند، مطمئنا به این امر ذاتی بی اهمیت بوده اند. ثمره عفیف بودن در نوع پوشش نمایان می گردد.

 

وی همچنین حیا را مشترک بین مرد و زن خواند و گفت: دشمن ما علاوه بر اینکه با عفت و حجاب جامعه می خواهد مبارزه کند با غیرت هم می خواهد مبارزه کند.حیا بین زن و مرد مشترک است. آدم و حوا وقتی از آن درخت ممنوعه خوردند، خدا آنها را تنبیه کرد و اولین تنبیه خداوند در خلقت برای آدم و حوا؛ گرفتن پوشش بود. خود این بی حیایی یک تنبیه الهی است.

 

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.