سرویس: اخبار شهرضا ۱۵:۱۵ - پنج شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹

خبر|اداره ارشاد و فرهنگ اسلامی پیشقدم در امر ترویج حجاب

شهرضانیوز-رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شهرضا در آستانه برگزار هفته عفاف وحجاب از برگزاری نمایشگاه مجازی عکس عفاف و حجاب خبر داد و گفت:امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا و رعایت فاصله گذاری اجتماعی این نمایشگاه به صورت مجازی برگزارشد.

به گزارش شهرضانیوز روز چهارشنبه سعید طبیبیان در جمع خبرنگاران، ترویج فرهنگ حجاب و عفاف را امری مهم خواند و گفت:  امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا و رعایت فاصله گذاری اجتماعی نمایشگاهی در قالب مجازی در سطح شبکه های اجتماعی شهرستان منتشر پیدا می کند.

 

وی افزود: بیان اهمیت مقوله حجاب و عفاف در جامعه از دیدگاه اسلام هدف از برپایی این نمایشگاه است چراکه در قرآن کریم وسیره معصومین علیهم السلام در زمینه رعایت حجاب به عنوان یک پدیده اجتماعی تأکید شده است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شهرضا بیان کرد: حجاب و پوشش اسلامی، آثار و فواید فراوانى در جامعه دارد که از جمله مهم‌ترین آنها می‌توان به آرامش روانی، استحکام پیوند خانوادگی و استواری اجتماع  اشاره کرد که کرامت، عفت و وقار زنان و دختران نتیجه حجاب است.

وی هدف از برپایی این نمایشگاه را تبیین سبک زندگی و اشاعه فرهنگ عفاف و حجاب توصیف و عنوان کرد: گسترش فرهنگ حجاب و عفاف و حفظ ارزش‌های اسلامی مهم‌ترین وظیفه‌ای است که همه باید نسبت به آن اهتمام جدی داشته باشیم چون پیام خون شهداء دفاع از ارزش‌هاست و حجاب و عفاف از بزرگترین ارزش‌های جامعه اسلامی محسوب می‌شوند.

طبیبیان ، عفاف و حجاب را ضامن توسعه فرهنگ عمومی دانست و گفت: در این نمایشگاه که با عنوان « حجاب صدفی بر گوهر وجود » با ۵۰ پوستر و عکس در دوبخش:اول « واقعه مسجد گوهر شاد »که به واقعه مسجد گوهر شاد و به سیر حجاب ،  قبل ازکشف حجاب تا کنون می پردازد و بخش دوم با عنوان « حجاب هم آداب دارد »که ضمن پرداختن به مسئله حجاب نکاتی در خصوص عفاف را نیز مد نظر قرار داده است . شایان ذکر است این نمایشگاه به مدت یک هفته در سایت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شهرضا در  معرض دید عموم قرار گرفته است.

 

جهت بازدید از این نمایشگاه به لینک زیر مراجعه فرمایید:

https://shahreza.farhang.gov.ir/fa/nemayeshgahhejab

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.