سرویس: اخبار شهرضا ۰۹:۴۰ - دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹

یادداشت|”امروز۲۱تیرماه روز عفاف و عجاب”

شهرضانیوز- حجاب یک امر فطری است، که هویت سالم یک جامعه در گرو اجرای آن می باشد.

حجاب مسئله ایست سراسر بحث و گفت و گو که نظرات زیادی را در طی سالیان سال به خود اختصاص داده است.
مخالفت های صورت گرفته با حجاب مبنی بر آن است که با وجود این پوشش مورد قبول دین، بانوان برای انجام فعالیت های مختلف محدود خواهند شد و آزادی نسبی از آنان گرفته می‌شود.
اما اگر کمی واقع بینانه به این مسئله نگاه کنیم خواهیم دید که حجاب نه تنها مورد محدودیت نمی‌شود بلکه آرامشی روانی برای زنان جامعه به همراه دارد؛ چرا که در تمام فعالیت های خود از نگاه و رفتار های انسان های سودجو در امان خواهند ماند.
در واقع زنان باهوش فطری خود به این باور می‌رسند که به وسیله حجاب ارزش و جایگاه شان را حفظ می‌کنند و با پوشش خود مردان را آگاه خواهند کرد که
” نام من انسان است، من از جنس لطافت و احساس و از شخصیتی گرانبها برخوردار هستم. پس پوشش من نشانه والایی مرتبه و ارزشمندی من است، به همان طریق که من حجاب بر خود می گذارند شما نیز بر چشمان و نگاهتان پوششی قرار دهید تا مبادا خواسته و ناخواسته آزاری نسبت به من و زنانگیم تحمیل کنید. ”
از نظر اجتماعی نیز اگر به این مسئله دقت کنیم در میابیم پوشش بانوان موجب استواری جامعه خواهد شد و مردان و زنان بدون هیچ نیت آزاردهنده ای در محیطی آرام به فعالیتهای اجتماعی خود جامعه عمل می پوشند.
در نهایت باید توجه داشت که زنان اساس استحکام خانواده هستند و با حجاب خود در برابر نامحرمان، نه تنها به خانواده خود بلکه کمک کننده تحکیم خانواده های دیگر خواهند بود.
لیکن تفسیر حجاب اینگونه زیباست:
ح:حریت
ج:جذبه
ا:آبرو و شرف
ب:بندگی
و این تنها دروجود یک زن عفیف و باحجاب خلاصه خواهد شد.
روزت مبارک آزاده روزگار

 

نویسنده:فاطمه سادات فاطمی

 

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.