سرویس: دسته‌بندی نشده ۲۱:۱۵ - جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹

امام جمعه موقت؛

خبر|رعایت اصول بهداشتی،تقوای الهی است

شهرضانیوز- سید احمد موسوی: رعایت اصول بهداشتی برای مقابله با ویروس منحوس یکی از مصادیق تقوا می باشد. حرکت های جهادی مردم و بسیجیان برای مقابله با این ویروس دوباره زنده شود.

به گزارش شهرضانیوز ظهر امروز سید احمد موسوی امام جمعه موقت شهرستان شهرضا در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به آیه های پایانی سوره آل عمران و صبر آحاد مردم جامعه از انجام طاعات الهی و محکم بودن رابطه خودشان با رهبر جامعه افزود: رمز حرکت صعودی یک جامعه به سمت تقوا در این روزها و شرایط بد اقتصادی تحکیم رابطه با امام و رهبر جامعه است. مادامی که ما این رابطه را در دوره غیبت تحکیم کنیم از بلایا و خطرات آخر الزمان در امان می مانیم.

سید احمد موسوی با اشاره به شرایط ویژه ای که با انتشار موج دوم کرونا به وجود آمده زدن ماست رعایت اصول بهداشتی در جهت مبارزه با این ویروس منحوس را تقوای الهی خواند و گفت: رعایت مسائل و نکات بهداشتی از مصادیق تقوا پیشه کردن است. باید افسوس خورد ما به سطحی از کنترل و مهار این ویروس منحوس رسیده بودیم که تمام کشورهای غربی انگشت به دهان شده بودند اما متاسفانه با عدم رعایت نکات بهداشتی باز به روزهای اول گستردگی ویروس برگشتیم. آمار عزیزانی که ما از دست می‌دهیم هر ۶ دقیقه یک ایرانی است این باعث تأسف است.

امام جمعه موقت شهرضا ویروس کووید ۱۹ را یک جنگ بیولوژیکی دانست و برای مبارزه با این ویروس افزود: این هم جنگ است جنگ چهره های مختلفی دارد راه مبارزه با این ویروس منحوس، رعایت اصول بهداشتی است که ساده‌ترین آنها زدن ‌ماسک است. البته ما در شروع همه جهان را با حرکت‌های جهادی همچون رزمایش کمک مومنانه متحیر کردیم. مردم به میدان آمدند و نیروهای بسیج برای ضدعفونی و ساخت ماسک به میدان آمدند و ما توانستیم کرونا را کنترل کنیم. اگر جامعه باز هم به این رزمایش‌ها نیاز دارد بنابراین این دست از کارها تعطیل شود. البته جامعه مومنین ما اهل رعایت هستند. حقیقتاً مردم حرف گوش می‌دهند و ضوابط بهداشتی را رعایت می‌کنند اینها مصادیق تقوا می باشد.

وی همچنین در پایان با اشاره به طرح استعماری دشمن برای گسترش بی عفتی در جامعه توسط رضاخان گفت: واقعه گوهرشاد که منجر به شهادت ۱۷۰۰ نفر گردید یک حادثه ی از پیش برنامه‌ریزی شده بود طرح بی عفتی و گسترش بی حجابی در ایران ابتدا در سال ۱۳۰۶ در حرم حضرت معصومه توسط زنان و دختران رضا شاه کلید آنها به بهانه اینکه با چادر سفید می‌خواهند نماز بخوانند و چادر مشکلی خود را در می آورند و چندین ساعت بی‌حجاب در بین عموم زائرین خودشان را بی حجاب به نمایش می‌گذارند.

 

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.