سرویس: ویژه های خبری ۱۲:۵۸ - جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹

مروری بر یک معضل اجتماعی؛

گزارش خبری|پارک های وحشی شهرضا

شهرضانیوز- در موج اول انتشار ویروس کوید ۱۹، شرایط آرام و خلوتی را برای پارکها رقم زد که باعث رشد تیم های اوباش و مواد فروش گردید. گزارش زیر نگاه کلی به این معضل اجتماعی است که همت بسیاری از ادارات را می طلبد.

گروه اجتماعی شهرضانیوز-

کرونا فقط یک ویروس انسانی نیست بلکه یک ویروس اجتماعی است که مجموعه ها و وسایل و حتی خیلی از قوانین را هم دچار خود کرده است. چندی پیش یعنی در زمان گسترش موج اول ویروس کوید ۱۹، قوانینی مبنی بر منع آمد و رفت های شهروندان به مراکز تفریحی و پارک ها به اجرا درآمد که خود عاملی تأثیر گزار بر روند کاهش این ویروس در سطح جامعه بود. اما بعد از به کنترل در آمدن این ویروس در شهر، رفت و آمد ها دوباره از سر گرفته شد و اولین هدف حضور مردم برای گذران اوقاف فراغت خود پارک ها و مراکز تفریحی بود.

 

چندی پیش گزارش هایی از تیم های اوباش توسط مردم در سطح جامعه انتشار پیدا کرد که، آرامش بسیاری از خانواده ها را مورد هجمه قرار داده بود و حتی بسیاری از خانواده ها با قمه و سلاح های سرد تهدید شده بودند. بر اساس یافته های صورت گرفته از مردم، این تیم های اوباش با انتساب نژادی به بعضی از مسئولین شهرستانی، از کارهای شنیع و غیر قانونی خود، دفاع می کردند. این دست حوادث به مرور کم شد تا شاید شهروندان بتوانند با آرامش خاطر به مراکز تفریحی و پارک ها رجوع کنند.

 

اما سوالی که در اینجا مطرح است، این است که آیا مشکلات پارک ها فقط زیبایی و حرس و … می باشد یا تأمین امنیت این پارک ها هم یک وظیفه است که اداره و ارگان متولی این مسئله باید پیگیری کند؟

با مراجعه شبانه به پارک ها متوجه اختلالات روشنایی شدیم، و این اختلالات به خاطر شکسته شدن لامپ های قسمت های خاص از سطح پارک ها بودند که متأسفانه توسط افرادی با اهداف خاص این خسارات وارد شده بود.

اما این همه مشکلات نبود. اوج مشکلات زمانی رخ داد که در ساعات پایانی شب ، افرادی پیدا می شوند که خانواده های کوچک و  دختران را مورد اذیت قرار می دهند و با الفاظ رکیک آرامش روحی و روانی این دست از شهروندان را بهم می ریزند.

 

با این شرایط اولین راه حلی که به ذهن هر فردی می رسد وجود نیروهای انتظامی است که در سطح پارک ها با هوشیاری به مراقبت و گشت بپردازند و از رفتارهای ناشایست تیم های اوباش جلوگیری به عمل آورند.

 

اما حضور این دست از نیروهای انتظامی بسیار کم رنگ است یا اگر هم باشند، مثل انسان های خسته و بی دغدغه در جایی از مراکز پارک ها مستقر می شوند تا مشکلات خودشان تقدیم آنها شوند. متأسفانه تیم های اوباش هر چه آزادی بیشتری پیدا کنند، یقینا سازماندهی تر می شوند و خطاها و مشکلات بیشتری را بوجود می آورند.

 

اما این همه قضیه نیست. متأسفانه پارک ها به یک بحران بزرگ تبدیل شده اند که توزیع و استعمال مواد مخدر را تسهیل کرده است. به طور مثال، اکثر خانواده های شهرضایی در پارک ملت حضور پیدا نمی کنند و دلیل آن را هم خرید و فروش علنی مواد مخدر توسط افرادی شاخص می دانند. این پارک به دلیل وضعیت جغرافیایی خاصی که دارد، مکان مناسبی برای فعالیت های فروشندگان مواد مخدر گردیده است و حتی از حواشی شهر برای انتقال مواد مخدر به نقاط دیگر شهرستان به پارک ملت مراجعه می شود.

 

در پایان جا دارد از تمامی مسئولین خدوم و نیروهای خدوم انتظامی و نظامی تشکر کرد و ایشان را نسبت به معضل حراست و تامین آرامش پارک ها برای خانواده ها کمک کرد.

 

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.