سرویس: اجتماعی ۰۱:۱۵ - دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹

استاندار اصفهان:

خبر| ارائه خدمات دولتی مشروط به زدن ماسک است

شهرضانیوز-استاندار اصفهان گفت: ارائه خدمات دولتی مشروط به زدن ماسک است و لذا کلیه دستگاه‌ها با بهره گیری از ظرفیت‌های رسانه‌ای در این خصوص اطلاع رسانی کنند.

به گزارش شهرضانیوز به نقل از صاحب نیوز؛  عباس رضایی شامگاه شنبه در جلسه ویدیو کنفرانسی با فرمانداران استان اصفهان، گفت: شرایط سخت کرونا اجازه برگزاری جلسات حضوری نمی‌دهد، هر چند دیدار حضوری نقش موثر بیشتری در حل مسائل وجود دارد.

وی ادامه داد: ابتلا به کرونا عیب نیست و حتی اعلام آن و حضور نیافتن در اجتماعات نشان از عزت نفس است و آنچه ناپسند است پنهان‌کاری از ابتلا به کرونا و حضور یافتن در اجتماعات است.

استاندار اصفهان تصریح کرد شرایط فعلی عادی نیست و نباید عادی تلقی شود ولی متاسفانه برخی از مردم و مسئولان به این مساله توجهی ندارند و لذا باید مردم حساسیت ویژه پیدا کنند.

وی با اشاره به افزایش کمی بیماران در استان اصفهان، گفت: ۶۰ درصد این ابتلائات در شهرستان اصفهان است و آنچه مسلم است بیماران بستری کنونی وخامت اوضاع بدتری دارند.

استاندار اصفهان افزود: از سوی دیگر سن ابتلای به بیماری در حال کاهش است و شاهد ابتلا به بیماری در جوانان و حتی سنین پایین‌تر هستیم.

وی ادامه داد: ویروس کرونا دارو و واکسن ندارد و تنها راه آن اقدامات پیشگیرانه مثل زدن ماسک، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و نظافت شخصی و رعایت مروتکل‌های بهداشتی است.

استاندار اصفهان گفت: بی‌تفاوتی مسوولان و مردم مثل دورهمی‌ها، حضور بدون ماسک در جامعه برای کادر درمان نگران کننده است و لذا باید زمینه حساس سازی مجدد را فراهم کنیم تا مردم وضعیت کنونی را بیشتر درک کنند زیرا امکان نظارت فراگیر نیست و باید مردم بر عملکرد خود و دیگران نظارت داشته باشند.‌

وی با تاکید بر الزام استفاده از ماسک در کلیه اماکن عمومی از ۱۵ تیرماه، اظهار کرد: لازمه خدمات دولتی استفاده از ماسک خواهد بود.

استاندار اصفهان از فرمانداران استان خواست با برگزاری جلسات با اصناف و گروه‌های مرجع، استفاده از شبکه‌های اجتماعی، کمک گرفتن از ظرفیت علما نسبت به حساسیت‌زایی در این خصوص اقدام‌لازم داشته باشند.

وی ادامه داد: فضاهای گردشگری و پارک‌ها می‌توانند در گسترش و شیوع بیماری موثر باشند و لذا فرمانداران با بهره‌گیری از ظرفیت‌های تبلیغی و حاکمیتی نسبت به مدیریت این فضاها تلاش کنند.

رضایی خواستار افزایش نظارت‌ها و برخورد قاطع با آن‌دسته از ادارات، سازمان‌ها، بانک‌ها، واحدهای صنفی و خدماتی شد که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.