سرویس: اخبار شهرضا ۱۳:۳۴ - شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹

امام جمعه شهرضا:

خبر| تذکرات رهبری محور اصلی از بین بردن ویروس منحوس کرونا

قضیه کرونا جدی است؛ این مشکل تنها با رعایت اصول ساده پزشکی قابل حل است.

به گزارش شهرضا نیوز؛ حجت الاسلام والمسلمین صالح؛ در روز جمعه با تبریک میلاد با سعادت هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت حضرت علی بن موسی الرضا، یکی از راه های سعادت انسان را رعایت تقوای الهی که جزء سیره اهل بیت میباشد خواند و گفت:دستور انبیاء الهی که به تمام مردم در همه زمان ها داده شده و حتی قرآن هم به آن دستور داده است: رعایت تقوا در عمل و رفتار است. شب و روز ما اگر به یاد خود اهل بیت باشد این خود شاخصی برای رعایت تقوای الهی است.

امام جمعه شهرضا،نامه ی امام رضا به عبدالعسیم حسنی که خطاب به شیعیان میباشد را یک منشور اخلاقی برای شیعیان توصیف کرد و گفت:نامه ی امام رضا به عبد العظیم حسنی یک منشور اخلاقی برای ما شیعیان میباشد.امام رضا در این نامه میفرمایند: راه نفوذ شیطان را در وجودمان ببندید.همه ما شیعیان مطلع هستیم که قرآن هم به این موضوع اشاره دارد و میگوید:شیطان دشمن قسم خورده ی همه انسان ها است.

این شیطان بر اموال،فرزندان،دنیا،رفتارو زندگی ما نظارت دارد و میخواهد زندگی تمام انسان ها را به پوچی بکشاند.

نعمت الله صالح یکی از اصلی ترین و تاثیر گزارترین راه نفوذ شیطان به انسان ها را حرام خوری دانست و گفت:مهم ترین راه برای پوچ کردن زندگی انسان ها حرام خوری است.انسان را نسبت به مال حرام بی تفاوت کند و آن حساسیت را بگیرد.

مسئله خورد وخوراک و غذای انسان ها خیلی مهم است. شما میدانید که حضرت آدم از راه خوردن گمراه شد.اولین مرحله ای که انسان با آن دچار منکرات میشود،تغذیه او از راه نا مشروع است .

امام جمعه شهرضا لازمه ی رشد یک جامعه شیعی را ،عدم تخریب و تقویت راستگویی و امانت داری خواند و گفت: از معصوم نقل است که فرمونده است:من بر خودم عهد بستم که اگر مومنی دیگری را تخریب کند و ایجاد اختلاف بکند، از خدا بخواهم که او را در دنیا عذاب کند و در اخرت هم جزء زیان کاران است.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر با اشاره به شرایط ویژه و خطراتی که در موضوع کرونا بوجود آمده و مردم جامعه را تهدید میکند گفت:چند ماهی است که شرایط استثنائی بوجود آمده است .در ماه های اول گسترش این ویروس منحوس با لطف اهل بیت،مردم ما خوب از این بیرون آمدند.

دغدغه مقام معظم رهبری (مدظله)؛در خصوص سلامتی مردم است.بعضی از این سهل انگاری هایی که توسط افراد نا آگاه به این شرایط شکل میگیرد،وضعیت را بد تر میکند.

حفظ سلامتی بدن برای هر انسان مومنی جزء واجبات شرعی است.انسان ها باید هر چیز که سلامتی خود و جامعه اش را تهدید میکند، دوری کند

قضیه کرونا جدی است. این مشکل تنها با رعایت اصول ساده پزشکی قابل حل است

عزیزان ۵۰ روز دیگر محرم است نعمت الله صالح تذکرات رهبری به مسئولین در موضوع کرونا را محور اصلی ازبین بردن بردن این ویروس منحوس خواند و گفت:

همه ما مسئول هستیم. هم مردم و هم مسئولین . رهبر معظم انقلاب در این قضیه به مسئولین تذکر دادند .این پرستاران چندین ماه است به خانه نرفته اند.این جلسات ترحیم که به این صورت است ،نباید صورت بگیرد.ترحیم یعنی تسلیت به بازماندگان .

در هیچ جای دین ما روایتی نداریم که جلسه بگیریم برای فاتحه،چهلم و هفته و غیره. انچه که داریم ابراز همدردی نسبت به بازماندگان است .

 

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.