سرویس: اجتماعی ۰۹:۱۶ - پنج شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹

یادداشت| دختر مومشکی هنوز منتظر است

شهرضانیوز-دیده میشوند آنهایی که دل کندن برایشان دشوار است؛گویی آخرین خداحافظی باشد؛ یکدیگر را در آغوش می کشند و رد نم گونه هایشان را آرام محو می سازند.

 

دیده میشوند آنهایی که دل کندن برایشان دشوار است؛گویی آخرین خداحافظی باشد؛ یکدیگر را در آغوش می کشند و رد نم گونه هایشان را آرام محو می سازند.
در آن گوشه و کنار دخترکی با موهای مشکی با اشک های بی امان، راه بر مادر خود بسته است. مادرش به او قول بازگشت با عروسک های رنگارنگ را می دهد اما او عروسک نمی خواهد، آغوش پر مهر مادرانه را طلب می‌کند.
لیکن زمان، زمان رفتن است؛ مسافران به هر سختی لبخند می‌زنند و از خانواده های خود جدا می شوند. این زیبایی و دلنوازی لبخند ها همیشگی بوده یا امروز فراتر از همیشه بر دل می نشیند!؟
آماده سفر می شوند… خلبان رضائیان با آرزوی سلامتی برای مسافران، سفر خوبی را برای یکایک آنها خواهان است. هرکدام احساس مبهمی دارند که به غربت و سختی دوری از وطن نسبت می دهند!
هواپیمای غول پیکر ایرانی به مقصد دبی بر فراز خلیج‌فارس به پرواز در آمد. هفت دقیقه… تنها هفت دقیقه گذشت که در آسمان جزیره “هنگام” ناقوس مرگ به صدا درآمد.
سکوتی وهم انگیز سرتاسر خلیج فارس را فرا گرفت.. اما این سکوت دوامی نیافت؛ با فاصله کمی می توان ناوهایی را دید که مردمانی بر عرشه آن شادمانند از پرپر کردن بی گناهان!
ناو جنگی آشنایی که مدتهاست از دیار رهبران سنگدل، متجاوز است؛ امروز۱۲ تیرماه ۱۳۶۷ با دوموشک پیاپی ایران را عزادار نمود.
خون ۲۹۰ ایرانی که شامل ۶۶کودک کمتراز۱۳ سال، ۵۳زن و ۴۶ تبعه خارجی بودند دریایی را لاله گون ساخت امامتجاوزان این عمل جنایتکارانه خودرا خطا دانستند و با مدال افتخاری که به ناخدای آمریکایی اعطا کردند نمک بر زخم ایران و ایرانی شدند.
پس از ۳۲ سال هنوز خانواده هایی هستند که داغ دیده اند، دخترک مومشکی هنوز هم درانتظار آمدن مادراست! پدری که حسرت قدکشیدن کودکش را در دل دارد و خواهران و مادرانی که با گذشت تمام این سالها از دلتنگی چشمانشان نمدار است!
ما محکومیم به حقوق بشری ساختگی که تمام این جنایتها را افتخار میداند.
آیا کسی هست که غم و دلتنگی خانواده های ایرانی را پاسخ بگوید؟

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.