شهرضا نیوز

خبر|جزئیات جدید قتل «بی تو» از زبان مسئولان قضایی استان اصفهان

کدخبر: 150714
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ در ساعت ۱۸:۰۸

به گزارش شهرضانیوز؛ هفته گذشته یک شهروند با نام مهدی نیکبخت در یکی از باغ های اطراف شهر سمیرم کشته شد که به واسطه شهرتش در نواختن دف و آشنایی با موسیقی، موضوع و چرایی قتلش مورد توجه برخی صفحات و رسانه های خارجی و داخلی قرار گرفت.

رسانه های مختلف به ویژه رسانه های معاند که با نیت ایجاد تشنج در جامعه اخبار میلی خود را منتشر می کنند این بار نیز بیکار نبودند و در اولین روز اعلام این واقعه دلایل متعددی همچون مسائل دینی مذهبی، سیاسی و انقلابی را علت کشته شدن این شخص اعلام کردند و با این کار خود را دوباره بر سر زبان ها آوردند تا نام خود را سر تیتر شبکه های اجتماعی کنند.

دادستان اصفهان پس از تمرکز در واکنش به این قتل و در جمع خبرنگاران پیش از این علت این قتل را مسائل شخصی و مشکلاتی اعلام کرد که بین قاتل و مقتول طی چند سال اخیر اعلام کرده بود.

امروز رئیس دادگستری استان اصفهان در این زمینه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: آنچه در فضای مجازی گفته شده با آنچه در پروند رخ داده، متفاوت است گفته می شود مسائل اعتقادی و مذهبی بود اما قاتل فرد شاخص و صاحب نظر مذهبی و اعتقادی نبوده و دوست و رفیق مقتول است.

محمدرضا حبیبی گفت: این بحث ها در تحقیقاتی که تاکنون انجام شده مطرح نبوده است.

دادستان عمومی و انقلاب اصفهان هم در اظهارنظر جدیدی در همین رابطه در جمع خبرنگاران در خصوص آخرین وضعیت پرونده قتل مهدی نیکبخت، اظهار کرد: این پرونده در دستور کار قرار دارد که ارتباط دوستی بین قاتل و مقتول وجود داشته است.

علی اصفهانی گفت: قاتل با سلاح سرد و وارد کردن ضربه به گردن مقتول وی را کشته است که قاتل با توجه به نشانی‌هایی که نامزد مقتول به پلیس داده کمتر از ۲۴ ساعت دستگیر شد.

وی افزود: انگیزه قتل شخصی و اختلافات بین این دو نفر بوده است، برای خانم به احتمال معاونت در قتل پرونده قضائی تشکیل شد.

اصفهانی اضافه کرد: نامزد مقتول فعلاً با وثیقه آزاد است اما قاتل در بازداشت موقت به سر می‌برد.

انتهای پیام/