سرویس: اجتماعی ۱۸:۰۸ - شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۹

خبر|جزئیات جدید قتل «بی تو» از زبان مسئولان قضایی استان اصفهان

شهرضانیوز-رئیس دادگستری استان و دادستان اصفهان جزئیات جدیدی از قتل «بی تو» دف نواز اصفهانی را که پیش از این در باغی در حاشیه شهر سمیرم به قتل رسیده بود اعلام کردند.

به گزارش شهرضانیوز؛ هفته گذشته یک شهروند با نام مهدی نیکبخت در یکی از باغ های اطراف شهر سمیرم کشته شد که به واسطه شهرتش در نواختن دف و آشنایی با موسیقی، موضوع و چرایی قتلش مورد توجه برخی صفحات و رسانه های خارجی و داخلی قرار گرفت.

رسانه های مختلف به ویژه رسانه های معاند که با نیت ایجاد تشنج در جامعه اخبار میلی خود را منتشر می کنند این بار نیز بیکار نبودند و در اولین روز اعلام این واقعه دلایل متعددی همچون مسائل دینی مذهبی، سیاسی و انقلابی را علت کشته شدن این شخص اعلام کردند و با این کار خود را دوباره بر سر زبان ها آوردند تا نام خود را سر تیتر شبکه های اجتماعی کنند.

دادستان اصفهان پس از تمرکز در واکنش به این قتل و در جمع خبرنگاران پیش از این علت این قتل را مسائل شخصی و مشکلاتی اعلام کرد که بین قاتل و مقتول طی چند سال اخیر اعلام کرده بود.

امروز رئیس دادگستری استان اصفهان در این زمینه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: آنچه در فضای مجازی گفته شده با آنچه در پروند رخ داده، متفاوت است گفته می شود مسائل اعتقادی و مذهبی بود اما قاتل فرد شاخص و صاحب نظر مذهبی و اعتقادی نبوده و دوست و رفیق مقتول است.

محمدرضا حبیبی گفت: این بحث ها در تحقیقاتی که تاکنون انجام شده مطرح نبوده است.

دادستان عمومی و انقلاب اصفهان هم در اظهارنظر جدیدی در همین رابطه در جمع خبرنگاران در خصوص آخرین وضعیت پرونده قتل مهدی نیکبخت، اظهار کرد: این پرونده در دستور کار قرار دارد که ارتباط دوستی بین قاتل و مقتول وجود داشته است.

علی اصفهانی گفت: قاتل با سلاح سرد و وارد کردن ضربه به گردن مقتول وی را کشته است که قاتل با توجه به نشانی‌هایی که نامزد مقتول به پلیس داده کمتر از ۲۴ ساعت دستگیر شد.

وی افزود: انگیزه قتل شخصی و اختلافات بین این دو نفر بوده است، برای خانم به احتمال معاونت در قتل پرونده قضائی تشکیل شد.

اصفهانی اضافه کرد: نامزد مقتول فعلاً با وثیقه آزاد است اما قاتل در بازداشت موقت به سر می‌برد.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.