سرویس: بین الملل ۰۱:۵۱ - شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۲

«بی‌بی‌سی» از ۱۵۲ مورد شکایت جنسی علیه کارمندان فعلی و سابق خود خبر داد

شبکه تلویزیونی بی بی سی از طرح ۱۵۲ پرونده مرتبط دیگر با رسوایی های اخلاقی و شکایت جنسی طرح شده علیه کارمندان سابق و فعلی خود خبر داد. به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «آسوشیتدپرس»، شبکه تلویزیونی «بی بی سی» امروز جمعه از طرح ۱۵۲ پرونده دیگر در ارتباط با سوء استفاده جنسی از […]

13911023000137_PhotoAشبکه تلویزیونی بی بی سی از طرح ۱۵۲ پرونده مرتبط دیگر با رسوایی های اخلاقی و شکایت جنسی طرح شده علیه کارمندان سابق و فعلی خود خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «آسوشیتدپرس»، شبکه تلویزیونی «بی بی سی» امروز جمعه از طرح ۱۵۲ پرونده دیگر در ارتباط با سوء استفاده جنسی از زمان افشای رسوایی فساد اخلاقی «جیمی سویل» مجری سابق خود در پائیز سال گذشته میلادی خبر داد.

این شبکه تلویزیونی گزارش داد که پرونده های طرح شده در رابطه با تجاوزهای جنسی صورت گرفته علیه ۸۱ نفر از کارمندان و همکاران سابق و فعلی بی بی سی و حتی آن افرادی که مرده اند، مطرح شده است.

بر اساس اعلام این شبکه تلویزیونی، ۲۵ پرونده طرح شده در این زمینه برای اجرای تحقیقات بیشتر به پلیس گزارش شده است.

این خبر در شرایطی گزارش می شود که انتشار گزارش های مربوط به سوء استفاده گسترده سویل در طول دوران فعالیت طولانی اش در بی بی سی، تحقیقاتی را در پی داشت که منجر به خجالت زدگی بی بی سی شده است.

سویل در سال ۲۰۱۱ میلادی در سن ۸۴ سالگی مرد و از آن زمان تاکنون، صدها جنایت جنسی علیه وی مطرح شده است.

پرونده فساد اخلاقی سویل بعد از مرگ وی برملا شد. این مجری سابق بی بی سی به سوء استفاده جنسی از ده ها کودک و نوجوان و جوان در طول دهه های ۷۰ و ۸۰ فعالیتش در بی بی سی متهم شده است.

آخرین گزارش ها نشان می داد که بیش از ۴۵۰ نفر از سویل شکایت کرده اند.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.