سرویس: اجتماعی ۱۸:۵۱ - چهارشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۹

خبر|مارها به خانه شهرضایی ها هجوم می آورند

شهرضانیوز- سرپرست سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهرضا از افزایش گزارش ورود مار به منازل و خودروی شهروندان شهرضا در یک ماه اخیر خبر داد.

سرآتشیار ابراهیم علی اکبری، با بیان این‌که با آغاز فصل بهار و پایان خواب زمستانه مارها، مشاهده این حیوان در سطح شهر افزایش می‌یابد، اظهار داشت: در این فصل مار پس از خواب زمستانه بیدار شده و به دنبال تغذیه می‌گردد و در این بین تخم پرندگان محبوب‌ترین خوراکی برای این خزنده است.

سرآتشیار علی اکبری افزود: مارها به دنبال پیدا کردن لانه پرندگان از درخت بالا رفته و اغلب در نقاطی مانند زیر زمین و بین شکاف دیوارها به دنبال پیدا کردن طعمه هستند.

وی با بیان این‌که خانواده‌ها باید هنگام مراجعه به باغ و مزارع کشاورزی نکات ایمنی را نسبت به ورود مار به خودرو، سبد میوه و وسایل خود توجه داشته باشند، بیان کرد: درب منازل اطراف پارک‌ها، مزارع کشاورزی، دامپروری‌ها و گاوداری‌ها باید همیشه بسته باشد.

سرپرست سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهرضا با بیان این‌که شهروندان در صورت مشاهده مار در محل زندگی با آتش نشانی تماس بگیرند، تصریح کرد: در هفته چندین مورد عملیات مارگیری در شهر و در منازل توسط نیروهای آتش نشانی انجام و به شهروندان امدادرسانی می‌شود.

یک دیدگاه برای “خبر|مارها به خانه شهرضایی ها هجوم می آورند”

  1. سحر گفت:

    خدا به دادمون برسه سروستان که دیگه بدتر😢😢

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.