سرویس: غیرتولیدی » نقلی ۲۱:۰۶ - جمعه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

خبر| نخستین پزشک اصفهانی آسمانی شد.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از شهادت دکتر سعید حقیقی، متخصص طب اورژانس به عنوان نخستین شهید دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان خبر داد.

به گزارش شهرضا نیوز به نقل از خبرگزاری فارس ؛ آرش نجیمی سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با تسلیت شهادت دکتر سعید حقیقی، متخصص طب اورژانس به عنوان نخستین شهید دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان گفت: ایشان از هفته قبل بر اثر عوارض ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستان الزهرا(س) به کما رفته بود و شب گذشته به شهادت رسیدند.

وی با اشاره به آمار کرونا در اصفهان اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۱۲۵ نفر بیمار جدید با علایم کرونا را داشته‌ایم که بستری شده‌اند و ۷۶ نفر نیز در ۲۴ ساعت گذشته از بیمارستان‌ها ترخیص شدند و مجموع بیماران بستری در کل استان اصفهان ۷۹۴ نفر هستند که ۱۷۶ نفر از آن‌ها درICU هستند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان این‌که آماری که دانشگاه علوم پزشکی در ۲۴ ساعت رصد می‌کند، نشان می‌دهد وضع ما ثابت است یعنی نه افزایش و نه کاهش داریم، افزود: این روند ثابت بودن نمودار نگران کننده است و حدود دو هفته است که وضعیت آمار ثابت مانده است.

وی با بیان این‌که هر روز بین ۱۳۰ تا ۱۴۰ نفر افزایش بیمار جدید را داریم، گفت: این آمار نگران کننده است و هر لحظه می‌تواند به یک باره ما را با یک روند افزایشی روبه رو کند و امیدوار هستیم که روند کاهشی آن اتفاق بیفتد.

نجیمی با اشاره به بازگشایی مشاغل در سطح استان اصفهان بیان کرد: نگرانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان این است که افراد اگر در جامعه می‌آیند و سر کار خود می‌روند، در ذهن خود کرونا را تمام شده بدانند، این ذهنیت بسیار نگران کننده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ادامه داد: اگر افراد به ذهن خود بسپارند که کرونا وجود دارد، سبب می‌شود که مردم و اصناف از خود در مقابل کرونا مواظبت کنند، ولی اگر این ذهنیت پاک شود و بگویند کرونا دیگر وجود ندارد و در جامعه نیست، رفتارهای محافظتی را انجام نمی‌دهند و هر لحظه ممکن است دچار یک بحران شدید شویم.

وی با اشاره به آغاز پلاسمادرمانی در استان اصفهان عنوان کرد: پلاسمادرمانی در حال بررسی است و هنوز بر روی نتایج آن تحقیق می‌شود، این روش درمانی بر روی افرادی در بیمارستان خورشید و غرضی اصفهان انجام شده و آن افراد وضعیت‌شان رصد می‌شود که در مجموع می‌توان آیا به عنوان یک روش کارآمد استفاده کرد یا نه و زمانی که به نتایج قابل اعلامی برسد، نتیجه اعلام می‌شود.

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.