سرویس: اجتماعی ۱۷:۲۷ - شنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۹

خبر| جاده‌ مرگ در شرق اصفهان بازهم کشته گرفت/ تصادف دلخراش پراید و پیکان در محور نصرآباد به شهرضا

در حادثه شاخ به شاخ شدن یک دستگاه پراید با یک دستگاه پیکان در محور نصرآباد به شهرضا، دو نفر سرنشین جلو پراید کشته و چهار نفر دیگر دچار مصدومیت شدید شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی شهرضا نیوز؛ حوالی ساعت ۱۷ و ۳۴ دقیقه عصر روز پنج شنبه مورخ ۱۳۹۹/۰۱/۲۱، بازهم زنگ حضور سریع اورژانس به صدا درآمد، علیرغم پیگیری های مکرر مسئولان محلی و رسانه ها در سال های گذشته مبنی بر حادثه خیز بودن جاده نصراباد به شهرضا و وعده های مسئولان، باز هم تصادف در این مسیرجان دو نفر دیگر را گرفت.

تصادف خونین در اثر برخورد یک دستگاه پراید با یک خودرو پیکان اتفاق در محور نصراباد به شهرضا در ۵ کیلومتری شهر نصراباد، باعث کشته شدن دو نفر در صحنه و مصدومیت شدید چهار نفر دیگر شد.

جاده ارتباطی نصراباد به شهرضا یکی از محورهای مواصلاتی مهم کشور است و علاوه بر این تنها مسیر دسترسی مردم شرق اصفهان به شهرضا به شمار می رود، محل تردد و ارتباط استان هایی مانند فارس، چهار محال، خوزستان، کهگیلویه و بویر احمد، بوشهر و … به استان هایی مانند یزد، سمنان، خراسان رضوی و بخشی از مسیر طریق الرضا است، و ضرورت دارد که هر چه زودتر این محور ۲۵ کیلومتری حد فاصل نصراباد جرقویه تا تقاطع محور اصفهان، شیراز در سه راهی امامزاده علی اکبر چهار خطه شود تا دیگر شاهد چنین سوانح دلخراش و خونین نباشیم.

این جاده به علت عرض کم، پیچ های زیاد، اسفالت فرسوده و نداشتن شانه خاکی متناسب از یک طرف و تردد زیاد جان افراد زیادی را گرفته و خانواده های بسیاری را داغدار کرده است. با وجود پیگیری های متعدد و در جریان قرار گرفتن مسئولان استانی و کشوری در سالهای گذشته اقدام شایسته ای جهت بی خطر سازی این محور قاتل صورت نگرفته است.

بیش از یک سال است عملیات اجرای باند دوم این محور از سمت نصراباد به طول ۷ کیلومتر اغاز شده اما متاسفانه کار نیمه کاره رها شده است تا بار دیگر شاهد حادثه ای دلخراش باشیم.

در دولت دهم و زمان استاندار وقت ذاکر اصفهانی، که خبر دو بانده شدن محور شهرضا به کوهپایه که محور مذکور یکی از قطعات تکمیلی این پازل بود، امیدها را برای رفع این معضل دوباره زنده کرد؛ چرا که این امر حدود ۸۰ کیلومتر مسیر ( شهرضا به کوهپایه ) را نزدیک کرده و به عنوان یکی از مسیر های ترانزیتی منافع اقتصادی و ملی کلانی با خود به همراه داشت.

بالاخره سال گذشته بود که کلنگ پروژه دوبانده کردن نصرآباد به شهرضا به گوش نواخته شد، اما شنیده ها حاکی از این است که اعتبار تنها برای حدود ده کیلومتر از مسیر بود و پروژه به کندی پیش می رود.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.