سرویس: اجتماعی ۱۰:۱۹ - دوشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۸

خبر | ارتباط سیاه نمایی و اخبار کذب کرونا با تضعیف سیستم ایمنی از دیدگاه طب سنتی

شهرضانیوز – مدیر گروه طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به بررسی نقش اخبار منفی و سیستم ایمنی بدن پرداخت.

به گزارش شهرضانیوز، محمد مظاهری در گفتگو با خبرنگار صاحب نیوز با بیان این که پیشنهاد طب سنتی ایران برای پیشگیری از کرونا خواب کافی است، اظهار کرد: اکثر بیماران شب دیر می خوابند و در روز هم استراحت ندارد و به ویژه زمانی که نزدیک بهار هم می شویم، اگر خواب کافی وجود نداشته باشند سیستم ایمنی ضعیف می شود.

مدیر گروه طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان کفت: یکی از مسائل دیگر استرس و این عوامل مضری است که بر روی روان انسان ها از طریق فضای مجازی منتشر می شود و اخبار واقعی اطلاع رسانی نمی شود بزرگنمایی، سیاه نمایی و این اقدامات باعث می شود مردم روحیه خود را از دست بدهند و همین باعث می شود که سیستم ایمنی ضعیف شود.

وی افزود: خوردن غذایی که از دید طب سنتی سرد است در این شرایط توصیه نمی شود؛ انواع ترشی ها، سرکه ها، آبلیمو های صنعتی، آبغوره ها، فست فودها، انواع سوس ها و غذاهایی که فوق العاده سرخ شده اند و همچنین برهم خوری، پرخوری و درهم خوری باعث می شود که عملکرد دستگاه گوارش مختلف شود و ممکن است که فرد به انواع بیماری ها دچار شود.

مظاهری با بیان اینکه داشتن یبوست طولانی مدت در افرادی که اجابت مزاج ندارند می تواند باعث ابتلا فرد به انواع بیماری ها شود، تصریح کرد: نکاتی که این روز ها در زمینه بهداشت مورد تأکید است مانند شست و شوی مداوم دست ها با آب و صابون را باید بیشتر اهمیت داد، افرادی که بیمار هستند از حضور در مکان های پر جمعیت و پر ازدحام خودداری کنند.

متخصص طب سنتی اضافه کرد: دانشجویان و دانش آموزان برای این تعطیل شدند که خانه بمانند، اما می بینیم که در برخی ها فروشگاه ها و باشگاه ها حضور پیدا می کنند.

وی با توضیح اینکه رفتن به مهمانی و دعوت کردن دوستان و ایجاد فضاهای پر جمعیت توصیه نمی شود، بیان کرد: با رعایت این مسائل باید بتوانیم این بحران را پشت سر بگذاریم؛ نباید آنقدر بحث کرونا را ترس و نگرانی و دلهره و سیاه نمایی کنیم و نباید آنقدر بی اهمیت نشان دهیم و نکات ایمنی را رعایت نکنیم.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.