سرویس: اجتماعی ۱۸:۱۶ - سه شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۸

پیام روح مطهر شهدا برای ما

مقاومت آری، مذاکره هرگز

شهرضانیوز – حجت الاسلام سید احمد رهنمایی؛ عضو هیات علمی موسسه آموزشی-پژوهشی امام خمینی(ره)قم در مراسم گرامیداشت دهه فجر با اشاره به سپری شدن ۴۱ سال از پیروزی انقلاب اسلامی، این انقلاب را نماد صبر، استقامت، فرهنگ مقاومت و اقتدار ملی دانست و افزود: انقلاب اسالامی ایران صلابت ایران را در جهان به منصه ظهور رساند.

حجت الاسلام سید احمد رهنمایی؛ عضو هیات علمی موسسه آموزشی-پژوهشی امام خمینی(ره)قم در مراسم گرامیداشت دهه فجر با اشاره به سپری شدن ۴۱ سال از پیروزی انقلاب اسلامی، این انقلاب را نماد صبر، استقامت، فرهنگ مقاومت و اقتدار ملی دانست و افزود: انقلاب اسالامی ایران صلابت ایران را در جهان به منصه ظهور رساند.
وی پس از پاسداشت شهدا، جانبازان و آزادگان ، تمام تلاش دشمن را معطوف به پنهان کردن آثار بزرگ انقلاب اسلامی دانست و گفت: از همان ابتدا تلاش دشمن در این جهت بوده که ملت ما نتوانند به آثار بابرکت انقلاب آگاه شوند، لذا طبق فرموده حضرت علی (ع) باید آگاه باشیم زیرا آنکه از مکر و حیله دشمن در خواب باشد با لگد و فریب دشمن بیدار خواهد شد.
حجت الاسلام رهنمایی، ضمن تاکید بر تقویت فرهنگ مبارزه مستمر علیه دشمن اذعان داشت: در حال حاضر دو جریان در کشور حکمفرماست؛ جریان مذاکره که ما را وادار به سازش آن هم زیر فشار می کند و نتیجه ای جز ذلت پایدار ندارد و جریان دوم که جریان مقاومت است و برترین افتخارات را برای آفریده و نتیجه اش سرافرازی پایدار است.
وی در ادامه با اشاره به دلاورمردانی چون شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی تصریح کرد: پس از گذشت ۴۱ سال از پیروزی انقلال اسلامی ما هنوز یک نفر فرمانده نظامی سراغ نداریم که تن به مذلت داده باشد بلکه با فداکاری تمام برای ملت و کشور اقتدار ایجاد کرده و دشمن هراسناک همین روحیه مقاومت است.
حجت الاسلام رهنمایی ، ضمن انتقاد از حامیان مذاکره با دشمن افزود: همانطور که مقام معظم رهبری(مدظله العالی) فرموده اند؛ آنان که دم از مذاکره می زنند یا با الفبای سیاست آشنایی ندارند یا با الفبای غیرت، لذا اگر به مذاکره تن دهید دشمن پس از تسلط بر شما نه رسم خویشاوندی به جای می آورد و نه به پیمان خود پابرجا خواهد بود چرا که خاصیت دشمن تجاوز و حریم شکنی است.
وی بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب، مشکل دشمن در سال های دفاع مقدس را جلوگیری از خرید تسلیحات ابتدایی برای ایران و در حال حاضر جلوگیری از انتقال سلاح های پیشرفته ایرانی به نیروهای مقاومت عنوان کرد و گفت: به برکت انقلاب اسلامی، ایران در جایگاه شایسته و متعالی است و در آستانه ورود به چهل و دومین سال پیروزی انقلاب باید به سخنان سردار پر افتخار و قهرمان شهید حاج قاسم سلیمانی گوش بسپاریم که یکی از شئون عاقبت بخیری را نسبت ما با انقلاب و جمهوری اسلامی و رابطه قلبی و دلی با حکیمی دانست که سکان انقلاب را به دست دارد‌.
حجت الاسلام رهنمایی، در ادامه با تاکید بر مقاومت و نهی از مذاکره اذعان داشت: با وجود چنین سردارانی افتخار می کنیم که اگر در عهد امیرالمومنین(ع) یک مالک اشتر بود در جمهوری اسلامی هزاران مالک اشتر وجود دارند که در صف جانبازی و شهادت طلبی از هم سبقت می جویند و همه گویای یک پیام هستند؛ مقاومت آری، مذاکره هرگز.
وی در پایان سخنان خود ضمن سفارش به تقویت روحیه مقاومت تا جایی که دشمن پایش را از منطقه بیرون بگذارد و راه دیگری را درپیش گیرد، تاکید کرد: قدرت ما قدرت مادی نیست و آنهایی که پای میز مذاکره، تسلیحات و عزتمان را به یغما می برند جز ننگ بهره ای برای ملت نخواهند داشت.

خبرنگار: زهرا عموآقایی

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.