سرویس: اجتماعی ۱۱:۱۴ - سه شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۸

تربیت مردم یکی از وظایف سینما است

شهرضانیوز – مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان با توضیح اینکه تربیت مردم یکی از و‌ظایف سینما است، بیان کرد: امام راحل از هنر و به خصوص هنر اثر گذار سینما به نیکی یاد کردند.

به گزارش شهرضانیوز؛ حجت الاسلام محمدعلی انصاری امشب در افتتاحیه دهمین جشنواره فلیم فجر اصفهان در سیتی سنتر اصفهان با بیان اینکه این جشنواره رویداد بزرگ فرهنگ و هنری و هدف آن تعالی سینما است، اظهار کرد: این جشنواره همزمان با سراسر کشور در اصفهان برگزار می شود، جشنواره فلیم فجر امسال با شرایط خاص کشور است، نه تنها در ایران بلکه مردم عراق در تشییع سردار سلیمانی حماسه آفریدند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان گفت: این همدلی و همراهی قدرشناسی یکی از نقاط بزرگ و بلند ملت ایران است.
وی افزود: ایران تنها کشوری است که بعد از جنگ جهانی دوم به یک پایگاه امریکایی حمله کرده است و قدرت توخالی امربکایی را برای جهانیان به نمایش گذاشت.

حجت الاسلام انصاری با بیان یک سری ها با پیروزی انقلاب تصور می کردند بساط سینما برداشته می شود، تصریح کرد: امام راحل در ورود به کشور و در سخنرانی تاریخی در بهشت زهرا فرمودند که ما با سینما مخالف نیستیم.

وی اضافه کرد: امام خمینی بعد از ۱۵ سال دوری از وطن و اوج سختی، بر وجود و فعالیت سینماها تاکید کردند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان با توضیح اینکه تربیت مردم یکی از و‌ظایف سینما است، بیان کرد: امام راحل از هنر و به خصوص هنر اثر گذار سینما به نیکی یاد کردند.

وی خاطر نشان کرد: سینما به کشور خدمت متعددی کرده است، توجه دادن به فیلم مستند، یکی از ویژگی های سینمایی ایران بعد از انقلاب است.

حجت الاسلام انصاری با بیان اینکه امسال ۳۸ سال است که جشنواره فیلم فجر در کشور برگزار می شود، اظهار کرد: ۲۰ سال جای آن در استان ها خالی بود، اصفهان که مهد هنر و هنرمندان متعدد است دهمین سالی است که جشنواره در آن برگزار می شود و ‌۹ دوره قبل به خوبی برگزار شده است.

وی ادامه داد: هنر در خدمت ارزش الهی است و به همین دلیل جشنواره فیلم اصفهان توجه ویژه ای به معنویات داشته است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان بیان کرد: کتاب و جشنواره های متعدد را که در اصفهان برگزار شده است برگزاری آن را به فعالان حوزه های خود داده ایم و نقش خود را در کارهای اجرای کمتر کرده ایم.

وی تصریح کرد: جشنواره اصفهان باید تاثیر خود را بر روی فیلم های اصفهانی بگذارد، ۵ فیلم که در سال های ‌۹۷ و ۹۸ ساخته شده است در این جشنواره اکران می شود.

حجت الاسلام انصاری در پایان گفت: از هنرمندان و دستگاه های دولتی و غیر دولتی اصفهان که در برگزاری این جشنواره همراهی کردند تشکر می کنم.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.