سرویس: بین الملل ۲۳:۴۷ - جمعه ۱۰ خرداد ۱۳۹۲

گردشگران ایرانی منافعی بیشتر از اروپایی‌ها برای مصر دارند/قاهره ۲ روز میزبان سیاحان ایرانی

مدیر تیم گردشگری ایران به مصر در خصوص مزایای گردشگری ایرانیان برای طرف مصری گفت: ایرانیان در هر کشوری منشاء خیر و برکت هستند، چراکه در جای خوب اقامت می‌کنند، از بهترین امکانات استفاده می‌کنند و علاقمند به خرید هستند. دومین گروه گردشگران ایرانی پس از وقفه ای ۳ ماهه وارد مصر شد تا روابط […]

13920118000080_PhotoA

مدیر تیم گردشگری ایران به مصر در خصوص مزایای گردشگری ایرانیان برای طرف مصری گفت: ایرانیان در هر کشوری منشاء خیر و برکت هستند، چراکه در جای خوب اقامت می‌کنند، از بهترین امکانات استفاده می‌کنند و علاقمند به خرید هستند.

دومین گروه گردشگران ایرانی پس از وقفه ای ۳ ماهه وارد مصر شد تا روابط گردشگری و فرهنگی ایران و مصر بتدریج وارد مرحله نوینی شود که گسترش روابط را از این باب یعنی گردشگری و سیاحت دنبال می کند.

در همین رابطه با رقیه حاتمی پور مدیر عامل آژانس مسافرتی که مسئولیت سفر گردشگران ایرانی به مصر را بر عهده دارد گفت‌وگویی داشتیم که از نظر خوانندگان می گذرد.

قاهره ۲ روز میزبان گردشگران ایرانی خواهد بود

حاتمی پور با اشاره به پرواز دومین هواپیمای حامل گردشگران ایرانی به مصر گفت: صبح امروز هواپیمایی که از قاهره وارد تهران شده بود، ۱۳۰ گردشگر ایرانی را به «آسوان» برد تا مطابق برنامه گروه اول گردشگران در تاریخ ۱۰ فروردین ماه به بازدید از مناطق مختلف کشور مصر بپردازد.

وی با بیان اینکه این گردشگران عصر امروز از سد آسوان بازدید داشتند، گفت: با توجه به اینکه بیشترین آثار باستانی مصر در شهرهای آسوان، کوسور و کومبو است، برنامه ریزی شده تا گردشگران در ۴ روز سفر از آثار باستانی این شهرها بازدید کرده و پس از آن به قردقه بروند. قاهره نیز به مدت یک شب و دو روز میزبان این گردشگران خواهد بود که اهرام ثلاثه و موزه ملی این کشور را در خود جای داده است.

وقفه به وجود آمده ناشی از به حد نصاب نرسیدن گردشگران ایرانی بود

وی در خصوص وقفه به وجود آمده بین اولین و دومین پرواز و مطالب منتشر شده در این خصوص اظهار داشت: این وقفه ۳ ماهه بدلیل مسائلی از جمله امتحانات دانش آموزان و دانشجویان و به حد نصاب نرسیدن مسافران بود که پرواز دوم را به امروز موکول کرد.

به دنبال کاهش هزینه تور گردشگری مصر هستیم

حاتمی پور با اشاره به اینکه مذاکرات اولیه برای تبادل گردشگر توسط این شرکت انجام نشده و تلاش داریم تا با مذاکره با مقامات مسئول مصری شرایط بهتری از نظر هزینه ایجاد کنیم که هموطنان بیشتری از این تورها استفاده کنند، افزود: تلاش داریم تا پروازها را بصورت هفتگی یا ۲ پرواز در هفته برسانیم و همینطور گردشگران مصری نیز به ایران سفر کنند تا مبادله توریست انجام گیرد.

گردشگران ایرانی منافعی بیشتر از اروپایی ها برای مصر دارند

وی در خصوص مزایای گردشگری ایرانیان برای طرف مصری گفت: ایرانیان در هر کشوری منشاء خیر و برکت هستند، چراکه در جای خوب اقامت می کنند، از بهترین امکانات استفاده می کنند و علاقمند به خرید هستند، در حالیکه اروپایی ها اینگونه نبوده و صرفاً گردشگر هستند که این موضوع برای کشوری مانند مصر می تواند بسیار سودبخش باشد.

وی در خصوص اینکه آیا برای گردشگران ایرانی در سفر قبلی مشکلی پیش آمد یا خیر گفت: آنها از نظر اقامت، کیفیت خدمات و نیز امنیت در شرایط خوبی قرار داشتند و هیچ مشکلی برایشان بوجود نیامد.

حاتمی پور مدت اقامت در مصر برای گردشگران را ۷ شب و ۸ روز خواند و افزود: از این زمان یک شب و ۲ روز را در قاهره خواهند بود و از مناطق توریستی این شهر مانند اهرام ثلاثه و نیز مکانهای دینی آن نظیر راس الحسین بازدید خواهند کرد.

تمرکزمان روی گردشگری فرهنگی-تفریحی است

وی با اشاره به تمرکز مقامات ایرانی و این شرکت بر گردشگری فرهنگی- تفریحی یادآور شد: تلاش داریم برای ایجاد شرایط بهتر گردشگران ایرانی از نظر مدت اقامت و هزینه تور مذاکراتی را با مقامات مصری داشته باشیم چرا که در مقایسه با دیگر کشورها، نرخ تور گردشگری بالاست.

پوشش گسترده حضور گردشگران ایرانی در رسانه های مصر

حاتمی پور به پوشش گسترده حضور گروه دوم گردشگران ایرانی از سوی رسانه های مصری اشاره کرد و گفت: مردم مصر به طور کامل در جریان این سفر قرار دارند.

وی با قدردانی از زحمات مجتبی امانی رئیس دفتر حافظ منافع ایران در قاهره اظهار داشت: این تلاش ها به ارتقای سطح روابط اقتصادی، سیاسی و فرهنگی ایران و مصر منجر شده و ما تلاش داریم تا در سطح فرهنگی و گردشگری، این روابط را گسترش دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.