سرویس: اخبار شهرضا ۱۳:۴۷ - جمعه ۰۸ آذر ۱۳۹۸

بازار شهرضا، باید ایمن شود

رئیس اتاق اصناف شهرضا: از نظر ایمنی بازار شهرضا بسیار مشکل دارد و اگر هم بخواهیم ایمنی آن را به دست بگیریم، میراث فرهنگی اجازه نمی دهد که حتی یک آجر اصلاح شود.

به گزارش شهرضا نیوز، کمال خدادادی صبح امروز در نشست سازمان آتش نشانی شهرستان شهرضا ایمنی پاساژهای قدیمی را امری مهم دانست و گفت: همه می دانند قانونی که برای ایمنی سازی در پاساژ ها بیان شده از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. اما بسیاری از پاساژهای سطح شهر خیلی وقت است ساخته شده است و امکان بهینه سازی و ایمنی کردن آن دشوار است، نمی توان آن را پلمپ کرد و این نوع برخورد، مشکلات معیشتی و اجتماعی برای کاسبان پاساژ ایجاد می کند.

رئیس اتاق اصناف با اشاره به مشکلات بازار شهرضا خاطر نشان کرد: بازار شهرضا بازار ۸۰۰ سال قبل است. قدمت بازار به عهد سلجوقیان بر می گردد. ۹ هکتار ما بازار سرپوشیده داریم . بازار سرپوشیده ای که زنده است و در روزمره فعالیت های بزرگ اقتصادی خود، شهرضا را به توسعه و رشد رسانده است.

کمال خدادادی با بیان اینکه میراث فرهنگی دایه دار اصلاح و ایمنی سازی بازار است گفت: از نظر ایمنی بازار شهرضا بسیار مشکل دارد و اگر هم بخواهیم ایمنی آن را به دست بگیریم، میراث فرهنگی اجازه نمی دهد که حتی یک آجر اصلاح شود. متاسفانه پیگیری های بسیاری ما انجام داده ایم که خود میراث فرهنگی این مشکلات و ایمنی بازار را اصلاح کند اما میراث فرهنگی حتی یک قدم هم برنداشته است. حدود چند سال است وزیر و معاون وزیر از این بازار بازدید می کنند اما حرکتی برای بازآفرینی آن صورت نگرفته است.

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.