سرویس: اجتماعی ۱۶:۲۰ - چهارشنبه ۰۶ آذر ۱۳۹۸

بیمارستان های بیمار شهرضا یک بحران خاموش است/ چه کسی در این بیماری نفع می برد؟

شهرضانیوز – تجهیزات تخصصی و نبود متخصص، دو عامل مهمی است که جریان پزشکی شهرستان شهرضا را به سمت یک بحران خاموش هدایت می کند.

چند ماهی می شود که از افتتاح یال دوم بیمارستان با حضور مسئولین مربوطه می گذرد، اما خبر دیگری مبنی بر طرح انتقال بیمارستان صاحب الزمان کل فضای شهر را به این فکر فرو برد که چرا بیمارستانی در حاشیه شهر گسترش پیدا می کند اما بیمارستانی جامع و با کارایی بالا باید حذف و به بیمارستانی دیگر انتقال پیدا کند؟

حرکت بیمارستان های شهرضا به سمت بحرانی خاموش

با بررسی های انجام گرفته در خصوص وضعیت درمان و بیمارستان های شهرستان شهرضا، دو عامل اصلی که مجموعه درمانی را به بحرانی خاموش هدایت می کند، از یک سو نبود متخصص لازم و از سوی دیگر نبود تجهیزات است. تعداد پزشکان حاضر در مراکز درمانی شهرضا بسیار کم و کمتر از انگشتان دست است و اغلب بیماران به دلیل نبود پزشک متخصص قلب، جراح و.. به اصفهان اعزام می شوند، این در صورتی است که اگر مدیران و رئسای کنونی بهداشت و درمان شهرضا فکری می اندیشیدند، وضعیت انتقال بیماران از شهرضا به اصفهان صورت نمی گرفت. و چه بسا بیماران بسیاری که به دلیل عدم مدیریت درست جان خود را از دست داده اند.

به طور مثال نبود متخصص قلب بخش ccu صاحب الزمان، باعث شده تا این قسمت از بیمارستان صاحب الزمان در بعضی از روزها به تعطیلی کشیده شود و بیماران را با هزینه های بیشتر به اصفهان منقل کنند.

به دلیل عدم پرداخت به موقع مطالبات پزشکان حاضر به حضور در شهرضا نیستند.

یکی از دلایل اصلی که می توان در موضوع نبود متخصصان به اندازه کافی در شهرستان شهرضا به آن اشاره کرد، عدم پرداخت به موقع مطالبات پزشکان است. با توجه به موقعیت شهرضا که در بین راه های چند استان قرار گرفته، بسیاری از بیماران اطراف و اکناف را به این شهرستان منتقل می کنند. دلیل دیگری که باعث شده است تا در شهرضا کمبود پزشک متخصص بوجود بیاید، نبود نظارت و شناخت لازم مدیران استانی بهداشت و درمان از وضعیت و موقعیت این شهرستان است.

دید مسئولین برای رفع مشکلات درمانی شهرضا اشتباه است.

در جلسات متعدد برای پیگیری مطالبات بیمارستان های شهرضا مشکل اصلی فقط نبود تجهیزات و متخصص بیان شده اما متاسفانه ما شاهد تصمیم گیری های اشتباه مسئولین در این زمینه هستیم. چراکه در دو سال گذشته فقط مسئولین مربوطه به ساخت و افتتاح ساختمان های متنوع پرداخته اند که عملا هیچ مشکلی را نه نتها حل نکرده است بلکه بر مشکلات بهداشت و درمان افزوده است. به طور مثال بیمارستان صاحب الزمان با موقعیت مناسب جهت تسریع در ارائه خدمات بهداشتی به بیماران اورژانسی، دارای مکان های متعدد می باشد، اما امروز تمام اتاق های عمل آن بسته شده و بدون تجهیزات مانده است. حال باید به این سوال پاسخ داد که چرا بیمارستانی همچون بیمارستان صاحب الزمان که دارای مکان های متنوع و متعدد و به روز شده است باید از رده خارج شود و هزینه دیگری برای ساخت بیمارستان با همان مشخصات در منطقه دور افتاده شهر صورت بگیرد؟ آیا با یک مدیریت جهادی این امکان وجود نداشت تا هزینه ساخت یک بیمارستان جدید را برای خرید تجهیزات لازم به کار بگیرند؟

شنیده ها حاکی از آن است که در موضوع افتتاح یال دوم بیمارستان امیر المومنین، هدفی جز متینیگ سیاسی نداشته و با این شرایط هیچ سودی برای مردم ندارد.

ادامه دارد …

نویسنده: عباس علی صدری

انتهای پیام/

2 دیدگاه برای “بیمارستان های بیمار شهرضا یک بحران خاموش است/ چه کسی در این بیماری نفع می برد؟”

 1. reza گفت:

  باسلام ,شما چندمرتبه با مسئولین بهداشت ودرمان صحبت کردی? چقدر از بهداشت ودرمان اطلاع داری?میدونی چقدر تلفاتی مردم شهرضا ازاینکه بیمارستان امیرالمومنین وصاحب الزمان ازهم جداست می بینند ?میدونی چقدر مردم درعذابند?درضمن کلنگ یال جدید بیمارستان زمان دکتر حیدرپور زده شد پس میتینگ سیاسی شما دارید,شما مهندس ترافیک هستید?خیابان صاحب الزمان چندسال دیگه بااین حجم ماشین قفل میشه اون موقعه میفرمایید موقعیت مکانی بسیار عالی داره

  • سر دبیر گفت:

   باسلام؛
   بسیار نظر ارزندهای ارسال نمودید. پیام شما در سایت ثبت و مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.
   با تشکر

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.