سرویس: اجتماعی ۲۳:۰۲ - شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸

مطالبه گری مردم از مسئولین امری قانونی است/جلسات متعدد و بی نتیجه ، عکس ها و گزارشات صوری، میز خدمت نمی شود

شهرضانیوز – محمد علی اباذری: عامل اصلی پیشرفت جامعه و هویت فرهنگی شهرستان شهرضا را مطالبه گری مردم ایجاد می کند. مسئولین باید از دادن گزارشات صوری و آمار های غیر واقعی پرهیز کنند.

به گزارش شهرضانیوز، عصر امروز در کانال فرهنگی شهرستان شهرضا، محمد علی اباذریی دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی، عامل اصلی افسردگی های اجتماعی را نبود نشاط معنوی فرهنگی خواند و گفت: افسردگی اجتماعی و افزایش خودکشی در شهرستان شهرضا را با برنامه ریزی در جهت برنامه های فرهنگی، می توان به راحتی از بین برد. هویت فرهنگی یک جامعه است که شهروندان آن جامعه را به صعود می رساند.

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب مطالبه گری از مسئولین را اصلی ترین عامل پیشرفت یک جامعه دانست و گفت: اگر در هر جامعه ای مطالبه گری وجود داشته باشد و مسئولین محترم در برابر مردم پاسخگو باشند بسیاری از ناهنجاریهای اجتماعی و مشکلات جامعه برطرف خواهد شد. اگر می بینید مردم، مسئولین شهرستان را در فضای مجازی به چالش نمی کشند و مطالبه گری قانونی نمی کنند ، نشانه رضایت آنها از عملکرد مسئولین نیست بلکه نسبت به پاسخگو بودن آنها ناامید شده اند .

محمد علی اباذری، با مقایسه شهرستان شهرضا با دیگر شهرستان های استان خاطر نشان کرد: شهرستان شهرضا نسبت شهرستان های دیگر مثل نجف آباد و کاشان و خمینی شهر در بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی پیشرفت بسیار ضعیفی داشته است. این شهرستان تاریخ چند هزار ساله داشته و مسجد جامع آن بیش از ۹۰۰ سال قدمت دارد .حوزه ی استحفاظی شهرضا تا دهه های گذشته تا جرقویه ، مبارکه ، شهرکرد گسترش داشته است. حال پیشرفت کاشان و نجف آباد و خمینی شهر را بعنوان شهرستانهای درجه یک استان با شهرستان شهرضا بعنوان شهرستان درجه دو مقایسه کنید.

دبیر جشنواره چلچراغ هنر شهرضا،  نبود یک مکان تفریحی مناسب برای شهرضا را ضعف فرهنگی و عدم مطالبه گری خواند و گفت: اگر شخصی بخواهد خانواده خود را در این شب ها بیرون ببرد تنها جای موجود، آستان مقدس امامزاده شاهرضا(ع) است. پس نیاز است هم مردم شهرضا از مسئولین محترم مطالبه گری کنند و هم مسئولین با کمال تواضع پاسخ گو باشند. در نظام مقدس جمهوری اسلامی و طبق فرمایشات حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری(مدظله) مسئولین خادم مردم هستند و این خادمی با تشکیل میز های خدمت دکوری و شعارهای تو خالی و قول های کاذب ، جلسات متعدد و بی نتیجه ، عکس ها و گزارشات صوری وآمار های غیر واقعی هر گز ثابت نمیشود

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.