سرویس: تولیدی ۱۳:۵۲ - چهارشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۸

ما نباید با انواع قراردادها و معاهدات فریب دشمن را بخوریم

شهرضانیوز – ۱۳ آبان مقدمه ای شد تا با حجت الاسلام و المسلمین نوری، مسئول دفتر عقیدتی سیاسی ناحیه مقاومت شهرضا گفت و گویی داشته باشیم، به همین خاطر اولین سوالمان را برای شناخت هویت روحیه استکبار ستیزی مردم ایران و علت ایجاد این روحیه قرار دادیم.

۱۳ آبان مقدمه ای شد تا با حجت الاسلام و المسلمین نوری، مسئول دفتر عقیدتی سیاسی ناحیه مقاومت شهرضا گفت و گویی داشته باشیم، به همین خاطر اولین سوالمان را برای شناخت هویت روحیه استکبار ستیزی مردم ایران و علت ایجاد این روحیه قرار دادیم.

نزدیک ۴۰ سال است که سفارت آمریکا در ایران به تسخیر در آمد، چرا تسخیر و مقدمه ایجاد این انقلاب دوم که حضرت امام فرمودند چگونه بوجود آمد؟

بسم الله الرحمن الرحیم. از همین روز ۱۳ آبان شروع کنم که در آن انقلاب دوم ایجاد شد. روز ۱۳ آبان روز استکبار ستیزی است، یعنی روزی که جامعه به آن فهم لازم رسید که باید در مقابل روحیه استکبار ستیزی روحیه مقاومت و استقامت را انتخاب کند. روز ۱۳ آبان را که روز استکبار ستیزی و بصیرت یافتن مردم ایران و خصوصا قشر جوان و نوجوان ایرانی است، فقط یک حرکت برای ایران اسلامی نیست بلکه ما امید داریم که بقیه کشورهای اسلامی جهان هم همچون جمهوری اسلامی این شعار و مکتب مقابله با استکبار جهانی را در کشور های خودشان گسترش دهند و در مقابل سلطه استکبار جهانی مقابله کنند.

اگر بخواهیم نقشه درستی از جبهه دشمن برای آینده جهان مشخص کنیم، باید به چه چیزی اشاره کرد ؟

ببینید، ما دو جبهه در مقابل ارزش های اصیل انسانی که همان اسلام است، داریم. یکی جبهه استکبار است که رهبر این تفکر آمریکای جنایت کار است. حالا این آمریکا یک حربه دارد. آمریکایی که در ظاهر خودش را در اوج تعالی اندیشه و فرهنگ معرفی می کند.

جبهه دوم که در مقابل اسلام و مخصوصا انقلاب اسلامی ایستادگی می کند، جبهه سکولار داخلی است. این جبهه سکولار داخلی، شاخصه هایی دارد که اگر ما بخواهیم یک شاخصه اصلی که در طول تاریخ ایران اسلامی این جبهه داشته است معرفی کنیم، این است که اهل مقاومت، استقامت و شجاعت نیستند.

با این تفاسیر، فکر می کنید، آمریکا به عنوان استکبار جهانی چه نقشه ای را در دستور العمل خود قرار داده؟

آمریکا امروز به دنبال یک زبان واحد و یک فرهنگ مشترک، اطلاعات متمرکز و به دنبال غربی سازی کشور ما هست. یعنی اینکه ایدئولوژی غربی را توسعه بدهد. مدل لیبرال دموکراسی را توسعه بدهد و سبک زندگی غربی را ترویج بدهد. امروز آمریکا به دنبال گرفتن حاکمیت جهان است. به دنبال این است که قدرت جهانی شود.

آمریکا می خواهد جمهوری اسلامی ایران را که موتور محرک آن اسلام است در منطقه بی اثر کند و به عنوان یک منجی و کسی که بحران های جهانی را مقابله می کند، معرفی کند.

حال با این تفاسیر آمریکا در این هدف است که سلطه جامع پیدا کند بر انرژی جهان. ولی می بینیم که آمریکا بیش از ۲۵ ترلیون دلار بدهی خارجی دارد. و نزدیک به یک و نیم تریلیون دلار کسری بودجه.

گفتید آمریکا می خواهد موتور محرک ایران که اسلام است را در منطقه از بین ببرد، مصداق این سخن چیست؟

اگر بخواهیم مصداق برایش تعریف کنیم که از زمان ایجاد این کشور باید مصداق گفت اما بهترین مصادیق در دوره معاصر ایران می توان به جنایات قبل از انقلاب، مثل کودتای ۲۸مرداد، دزدیدن نفت های ایران ، هدایت نیروهای دست پرورده خودش برای نابودی مردم مظلوم ایران را اشاره کرد.

جنگ تحمیلی که بر جمهوری اسلامی ایران رقم زد و تجاوز صدام به خاک ایران را در پی داشت یا جنگ اقصادی که از سال ۶۷ با حمله به سکوهای نفتی ایران شروع شد و تا به الان هم ادامه دارد. حمله به طبس، حمله به هواپیمای مسافر بری، اغتشاشات داخلی که امنیت را به خطر می انداخت، تحریم نیاز های اساسی و دارو ها و مواد اولیه برای فقیر کردن ایران، جنگ نرم که چهره ایران را یک چهره خشن و تروریسم در جهان نشان دهد. و هزاران هزار جنایت دیگر که علیه مردم ایران اسلامی رقم زد.

ابزار جبهه استکبار برای حمله به مکاتب مختلف فرهنگی و خصوصا اسلام چیست؟

این قدرت های مستکبر با مثلث زر و زور و تزویر در فکر سیطره بر جهان هستند. یعنی این قدرت های پوشالی مستکبر با ظاهر سازی سعی در نفوذ هستند که در قرآن هم به آن اشاره شده است. روش دیگری که این مستکبرین انتخاب می کنند با ارعاب و ترساندن هست. مثل همان که می گویند، گزینه های نظامی روی میز است. گاهی هم با تشکیل گروهک های تروریستی و خونخوار مثل داعش برای سیطره بر مردم مظلوم دنیا و تضعیف روحیه اسلام.

اگر بخواهیم روشی که استکبار جهانی با آن به اهدافش رسیده را معرفی کنید، شما کدام یک از ابزار ها و روش ها را معرفی می کنید؟

روش تطمیع مغز ها و فکر های کشور ها و سران ممالک. به طور مثال همین قضیه داعش که توسط خود آمریکا در منطقه بوجود آمده بود، خانم کلینتون می گوید ما برای به رسمیت شناختن داعش به ۱۲۰ کشور جهان مسافرت کردیم و با آنها جلسات بسیاری داشتیم.

روش دیگر که متاسفانه بیشتر بازی با واژه ها و لبخند ضورت شکل می گیرد و ایران اسلامی چندین بار از این طریق مورد هجمه واقع شده، بحث میز مذاکره و بستن قراردادهای ننگین مثل ترکمن چای، رویترز، گلستان، دارسی و…

امروزه آمریکا با زبان دیپلماسی و تمجید و ستایش که در قرآن هم به این حربه دشمن اشاره شده، سعی در سلطه یافتن بر روی مدیران کلان کشور است. ما نباید بگذاریم که نظام سلطه ما را نسبت به ارزش هایمان بی اهمیت نشان دهد. ما نباید با انواع قراردادها و معاهدات فریب دشمن را بخوریم. از ظرفیت داخلی و دانشگاه ها استفاده کنیم.

بسیار ممنون از وقتی که به ما دادید.

 

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.