سرویس: اجتماعی ۱۶:۵۱ - دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸

امام جمعه شهرضا عنوان کرد

 ضرورت ثبت اسناد لانه جاسوسی در کتاب‌های دانش‌آموزان/ مسئولان از فکر مذاکره با آمریکا خارج شوند

شهرضانیوز- امام جمعه شهرضا گفت: رهبر معظم انقلاب بسیار گلایه داشتند که چرا اسناد لانه جاسوسی در کتاب‌های دانش‌آموزی ثبت نشده است، برای اینکه دانش‌آموزان با ماهیت ستمگری آمریکا آشنا شوند، این یک وظیفه ملی و جدی برای همه است.

به گزارش شهرضانیوز، سید نعمت‌اله صالح در مراسم راهپیمایی ۱۳ آبان شهرضا با بیان اینکه ۱۳ آبان بیانگر سه واقعه مهم تاریخی است، اظهار داشت: تبعید حضرت امام در ۱۳ آبان ۱۳۴۳، شهادت دانش‌آموزان در ۱۳ آبان ۱۳۵۷ و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در ۱۳ آبان سال ۵۸ اتفاق افتاد، هر سه واقعه یک پیام مشترک دارد و آن ابراز تنفر و برائت از ظلم و ستم است.
وی با بیان این‌که برائت از ظلم و ستم آموزه قرآن و سیره همه انبیا بوده که انسان در مقابل ظلم و ظالم باید اظهار برائت و تنفر کند، افزود: امام (ره) به ملت آموخت در مقابل بزرگ‌ترین ظالم و ستمگر زمان آمریکا هیچ سستی و هیچ تردیدی به خود راه ندهید.
امام جمعه شهرضا با بیان اینکه آمریکا در پرونده خود جز جنایت و ظلم به ملت‌ها ندارد، گفت: هیچ نقطه مثبتی نمی‌توانید در پرونده دولت آمریکا پیدا کنید، قبل از انقلاب هم به ملت ایران ظلم می‌کرد.
وی با بیان این‌که رهبر معظم انقلاب فرمودند، ریشه ظلم و ستم آمریکا با ایران باز می‌گردد به سال ۱۳۳۲، همان زمان که می‌خواست ثروت ملی این کشور را به نفع خود ببرد و این ملت را تحت سلطه خود قرار دهد، بیان کرد: امام (ره) انقلاب را ایجاد کرد و ملت ایستادگی کرد.
صالح با بیان اینکه در اولین سال ۴۰ سالگی دوم انقلاب شور و نشاط انقلابی را در بین جوانان مشاهده می‌کنیم، تصریح کرد: تجمع دانش‌‌آموزان در کل کشور به دنیا می‌فهماند که حرف ملت ایران و نسل جوان ما چیست، امروز با شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل دنیا به این نتیجه می‌رسد که مذاکره با آمریکا و تعامل با او غیر از ضرر و زیان چیزی ندارد.
وی با بیان اینکه امام (ره) از آمریکا به عنوان شیطان بزرگ یاد کردند، شیطانی که هیچگاه دست از حیله‌گری خود بر نمی‌دارد، عنوان کرد: امروز مسئولان و اقشار مختلف مردم و دانش‌آموزان در این اجتماع عظیم این پیام را به مسئولان می‌رسانند که، دشمنان؛ ما هوشیار و بیداریم و خون شهدای دانش‌آموز را پاسداری می‌کنیم و اگر در سال ۵۷ دانش‌آموزان به شهادت رسیدند، امروز مراکز آموزشی با روحیه انقلابی و نشاط راه آنها را ادامه می‌دهند.
امام جمعه شهرضا با بیان اینکه مسئولیت بزرگی امروز بر دوش همه است به ویژه بر عهده دبیران و معلمان و مسئولان عنوان کرد: مسئولان باید بدانند خباثت آمریکا دائماً در وجود او است و آگاه کردن نسل امروز با جنایت‌های گذشته آمریکا و تاریخ گذشته آن یک امر لازم و ضروری است.
وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب بسیار گلایه داشتند که چرا اسناد لانه جاسوسی در کتاب‌های دانش‌آموزی ثبت نشده است، برای اینکه دانش‌آموزان با ماهیت ستمگری آمریکا آشنا شوند، این یک وظیفه ملی و جدی برای همه است.
صالح با اشاره به این‌که دانشجویان در سال ۱۳۵۸ لانه جاسوسی آمریکا را تسخیر کردند و اگر این اتفاق نیافتاده بود معلوم نبود امروز در چه وضعیتی بودیم و به طور قطع آمریکا برای براندازی نظام نقشه‌ها و توطئه‌های می‌کرد، گفت: یکی از عوامل بسیار مهم و تاثیرگذار در تثبیت انقلاب و حفظ انقلاب و نظام تسخیر لانه جاسوسی بود که حضرت امام (ره) از آن به عنوان انقلاب دوم و انقلابی بزرگ‌تر از انقلاب اول یاد کردند.
وی با بیان اینکه امروز معلمان و مسئولان وظیفه دارند دانش‌آموزان را با عملکرد و کارنامه آمریکا در گذشته آگاه کنند، گفت: این تجمع‌ها به مسئولان این احساس را می‌دهد که از فکر تعامل و مذاکره با آمریکا خارج شوند.
امام جمعه شهرضا خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب فرمودند، مشکلات اقتصادی مردم را هر روز گره نزنید یک روز به برجام، روز دیگر به اروپا، فرصت‌ها یکی یکی از دست می‌رود، کار دشمن این است که زمان را از ما بگیرد و توطئه‌ها را ادامه دهد، امروز روزی نیست که بخواهیم با آمریکا و هم پیمانانش مذاکره کنیم، این مذاکرات فقط ضرر و زیان برای ملت دارد.

 

نویسنده : مرضیه عسگری
انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.