سرویس: اخبار شهرضا ۱۵:۲۰ - سه شنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۲

فرماندار شهرضا خبر‌داد:

جایگاه برتر شهرضا در صنایع شیمیایی و پتروشیمی در استان

‌فرماندار‌ شهرستان شهرضا‌ گفت‌:‌ شهرضا به لحاظ موقعیت صنعتی رتبه دوم استان و در حوزه پتروشیمی و صنایع شیمیایی رتبه نخست استانی را دارد.

به گزارش شهرضا نیوز ، سید محمدباقرمحمدی با تشریح‌ وضعیت صنعت شهرستان اظهار‌کرد: شهرضا در مجموع در استان اصفهان بعد از شهرستان اصفهان در جایگاه اول قرار دارد ‌و از لحاظ صنایع شیمیایی و پتروشیمی رتبه اول استان را از‌آن‌خود‌کرده‌است.

وی ‌با ‌دعوت‌از‌سرمایه گذاران ‌بخش‌خصوصی‌در‌ شهرضا و آمادگی همکاری های همه جانبه در این بخش ‌‌افزود: با توجه به ظرفیت هایی که شهرستان شهرضا دارد ‌از جمله‌ راه مواصلاتی، نزدیک بودن به مرکز استان، اتصال به سایر استان ها و قابلیت های صنعتی که در این بخش وجود دارد، مازاد سرمایه گذاری صنعتی و پذیرش بخش خصوصی از مرکز استان و سایر شهرستان ها در شهرضا متمرکز شده‌است و این سیاست کماکان ادامه خواهد داشت.

فرماندار ‌شهرضا‌ با اشاره ‌به شهرک‌های صنعتی ‌شهرستان‌گفت: شهرک صنعتی رازی بزرگ ترین شهرک صنعتی شهرضا‌ست‌که‌ صنایع متمرکز در این شهرک عمدتاً شامل صنایع شیمیائی و رنگ سازی است.

وی‌ شهرک صنعتی سپهرآباد‌ را یکی دیگر از شهرک های صنعتی شهرستان دانست و افزود: این شهرک با مساحت تقریبی ۸۰ هکتار در مجاورت جاده اصفهان – شهرضا قرار دارد که صنایع مستقر در آن عمدتاً شامل صنایع ساختمانی می باشد.

محمدی با اشاره به منطقه پرزان گفت: واحدهای صنعتی که تا حدودی آلایندگی دارند در این‌ منطقه مستقر شدند.

وی اضافه کرد: با تدابیری که اندیشیده شده از این به بعد صنایع آلاینده را در شهرضا اجازه صدور مجوز و‌ فعالیت به آنها نخواهیم داد ‌و‌ واحدهای صنعتی که در این منطقه ‌مستقر‌هستند را هماهنگی کردیم که با تکنولوژی روز پیش بروند و با نظارت و مجوز محیط زیست کار خود را انجام دهند.

فرماندار‌شهرضا ‌افزود: منطقه صنعتی پاتله و تجهیزات نفت با وسعتی حدود ۴۰۰ هکتار در کیلومتر ۱۳ جاده سمیرم قرار دارد و در‌حال‌حاضر حدود ۱۰ واحد صنعتی با اشتغالی بالغ بر ۳۰۰ نفر در آن فعال می باشد و حدود ۲۰۰ هکتار اراضی ملی آن منطقه جهت توسعه آن در دو فاز در نظر گرفته شده و فاز اول آن به مساحت ۱۷۵ هکتار به متقاضیان بخش صنعت واگذار شده است.

وی منطقه صنعتی خرم را یکی از شهرک های صنعتی بخش خصوصی دانست و افزود: این منطقه صنعتی در کیلومتر ۵۰مسیر اصفهان به شهرضا است که در آن واحدهای صنعتی متعددی فعال هستند.

محمدی با اشاره به منطقه ویژه اقتصادی تصریح کرد: منطقه ویژه اقتصادی نفت، گاز و پتروشیمی یک مقوله جدایی است که مقدمات اولیه آن انجام شده و سازمان مسئولش هم مشخص شده منتهی هنوز عملیاتی نشده است.

وی شهرک صنعتی اسفرجان ‌و منطقه صنعتی امین آباد را از دیگر بخش های صنعتی شهرستان دانست.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.