سرویس: اخبار شهرضا ۰۹:۱۴ - شنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۸

سردار یدالله جوانی:

مذاکره فرصت ها را نابود می کند/دوران دفاع مقدس، برکات الهی را به ملت ما هدیه داد

شهرضانیوز – مذاکره خدعه و حیله ی دشمنی است که هیمنه اش شکست خورده است و می خواهد در جامعه جهانی برای خود، حفظ آبرو کند. رسانه ها باید این حقایق الهی را به گوش جهانیان برسانند.

گروه سیاسی شهرضانیوز- سردار جوانی در مراسم تجلیل از پیشکسوتان فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان شهرضا در دوران دفاع مقدس، رسالت بزرگ، جوانان را در گام دوم انقلاب تبیین کرد و بر اساس آن مذاکره را یک خدعه بزرگ برای حفظ آبروی از دست رفته آمریکا خواند. گفت و گوی زیر به جزئیات این مسئله می پردازد.

سردار رابطه بین انقلاب و دوران دفاع مقدس چگونه است و فرهنگ جنگ و جهاد چه تایری داشته؟
در ایام محرم هستیم، این مناسبت را خدمت شما و پیشکسوتان عرصه ی فرهنگ ایثار و شهادت تسلیت عرض می کنم.گرامی می داریم یاد و خاطره شهدای بزرگ دفاع مقدس جمهوری اسلامی ایران . ابتدای امر باید واقعیت لباس جهاد که بر تن رزمندگان است بگوییم. این لباس جهاد که در فرصت دوران دفاع مقدس بر تن بزرگواران رفت یک نعمت الهی است. چراکه در کلام اهل بیت ما، این نکته وجود دارد، کسانی که لباس جهاد بر تن دارند از اولیای الهی هستند. همه ما می دانیم که جهاد بابی از ابواب بهشت است. این کلام، کلام حضرت امیر (ع) است.
راه انقلاب در دوران دفاع مقدس تبیین و تشریح شد. این راهی که امام برای ما گشود هر روز دارد سعادت مندانه جلو می رود. اگر بخواهیم نورانی ترین قسمت و مقطع ۴۰ساله اول انقلاب را معرفی کنیم، باید دوران دفاع مقدس را نام ببریم. اساسا این ۴۰ سال بنیانش دوران دفاع مقدس است و این مقطع، مقطعی است که انقلاب را بارور و بزرگ می کند.
دوران دفاع مقدس دوران تجلی ارزش ها و معروفات در این ۴۰ سال بود که در آن فرهنگ ها و اخلاقیات مختلف الهی همچون، ایثار و شهادت و معرفت و گذشت به اوج رسید.

در کلام مقام معظم رهبری، دفاع مقدس به گنج تشبیه شده است. چرا ؟
حقیقتا دفاع مقدس یک گنج است و از این گنج باید مراقبت کرد. در کلام امام خمینی (ره) هم وجود دارد که دفاع مقدس از برکات بسیاری برخوردار بوده و تا به امروز هم این برکات روز به روز بیشتر می شود. مل یک چشمه همیشه جوشان است.
ما وقتی کلام امام و رهبری را بررسی می کنیم و دستاوردهای انقلاب را مورد تحلیل قرار می دهیم، به نقطه دفاع مقدس می رسیم. ما می بینیم که برکات دفاع مقدس بود که قدرت ایران اسلامی روز به روز در خاورمیانه و منطقه رو به افزایش است.
یقینان، دفاع مقدس یک گنج است که ما وظیفه داریم به نسل های جوان راه های مراقبت چگونگی از آن، بهره وری، دشمنان و دزدان آن را بشناسانیم.

با این تفاسیر رسالت بزرگی بر گردن یادگاران دوران دفاع مقدس و نسل جوان می باشد، اینطور نیست؟
قطعا همینطور است. شما جوانان و ما رسالتمان این است که این دوران عزیز و شریف را با تمام مختصات دقیقش در اختیار جامعه جهانی قرار دهیم.
ما ۴۰ سال است که یگ گام برداشتیم و گام دوم را باید جوانان بردارند. چراکه انقلاب ما از نهضت انبیاء و برای سعادت بشر در دنیا می باشد. که هدفش به زیر کشیدن قدرت شیاطین و طاغوتیان است.

نسل جوان بیشتر باید چه موضوعی را از این دوران درک کند؟</strong
فقط یک چیز. آن هم راز و رمز پیروزی و سعادتمندی. اگر نسل جوان ما مطلع شود که صدام خائن، با حمایت ۳۵کشور غربی و دشمنان اسلام برخوردار بود و تردیدی در پیروزی نداشت، این ایستادگی و استقامت ۴۰ ساله است که بینی قدرت های بزرگ جهانی را به خاک مالیده.
همین خرمشهر زمانی که به دست دشمن افتاد، یک دژ مستحکم دشمن تبدیل شد و صدام با قاطعیت تمام می گفت اگر خرمشهر را پس گرفتید و کلید بصره را می دهم. صدام انقدر به خود مطمئن بود و راه اتمام جنگ را فقط مذاکره می دانست.
اما جوانان گام اول انقلاب در دوران دفاع مقدس ابت کردند که ایستادگی و مقاومت یک نصرت الهی است. به همین خاطر زمانی که خرمشهر آزاد شد، حاج احمد کاظمی در گزارش پست بی سیم، فریاد الله اکبر سر داد و گفت: خرمشهر را خدا آزاد کرد.

این روزها هم هیاهوی مذاکره برای بهبود وضعیت های رفاهی از جوانب مختلفی شنیده می شود، چه سرمشقی ما می توان از دوران طلایی دفاع مقدس در برخورد با مذاکره می توان گرفت؟
دستگاه دیپلماسی نباید دل خوش به این مذاکرات باشد، چراکه مذاکرات یک خدعه است از طرف آمریکا و این خدعه نشانگر این است که دیگر آمریکا قدرتی ندارد و قدرتش رو به اضمحلال است. دیگر در منطقه خاورمیانه قلدوریش نابود شده است. ما دلخوشی از مذاکره با آمریکا و اروپا نداریم. اما اروپا باید بداند که راه آمریکا راه تخریب و فرسایش قدرت خودش می باشد.
بین آمریکا و اروپا تفاوتی وجود ندارد. یک عده در کشور در این فکر بودند که اروپا متفاوت است با آمریکا اما بیانیه جدید اروپا علیه ایران خودش نشانگر آن است که بین اروپا و آمریکا فرقی نیست.
امروز ما شاهد فرسایش قدرت اروپا در جهان می باشیم. بحران قانون اساسی در انگلستان، اعتراضات اول هفته در فرانسه این ها نشان از فرسایش پیروان تفکرات آمریکایی است.
اسلام سنگر های قدرت های ظالم بزرگ را به دست می گیرد. اسلام است که ابرقدرت ها را به خاک ذلت می کشاند. این پیچ تاریخی که الان در حال عبور از آن هستیم، آینده اش از آن اسلام و مردم مظلوم جهان است. دشمن این پیچ تاریخی را نمی خواهد.

به نظر شما بیان مذاکره از طرف غرب یک فرصت برای بهبود وضعیت گرانی ها و مسائل اقتصادی نیست؟
نکته ای که در موضوع گرانی های کشورر است این است که عامل گرانی ها یک نفر نیست. مشکلات اقتصادی ما زیر ساختی است. ما در عرصه اقتصاد و مدیریت اقتصادی یک عمل انقلابی می خواهیم. همین امنیتی که ما الان داریم به خاطر چیست؟ به خاطر این است که جوانان انقلابی وارد کار شدند و توانستند که امنیت این کشور را تامین کنند.
نمونه نگاه انقلابی در عرصه اقتصادی همان نگاهی است که حضرت امام خامنه ای بعد از دوران جنگ داشتند و به دولت وقت گفتند: کاری کنید که درب تمام چاه های نفت بسته شود و از خام فروشی نفت بپرهیزیم. مذاکره فرصت ها را از دست می دهد.
اصلی ترین مشکلات اقتصادی الان ما مربوط به مجلسی است که اصلا انقلابی نیست. باید مردان و زنانی به روی کار بیایند که در مجلس قانون ها قاطعانه اجرا شود و بوجود بیاید.

یک دیدگاه برای “مذاکره فرصت ها را نابود می کند/دوران دفاع مقدس، برکات الهی را به ملت ما هدیه داد”

  1. رهایی گفت:

    یدالله جوانی نه جوان !

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.